Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

В Україні запрацювали електронні лікарняні: як відбувається їх отримання онлайн?

В Україні запрацювали електронні лікарняні: як відбувається їх отримання онлайн?В Україні нарешті запрацювали електронні лікарняні. Усі медичні заклади повинні формувати лікарняні в електронному вигляді вже 1 вересня 2021 року.

Лікарняні належать до однієї з найпопулярніших послуг в Україні. Щороку їх отримують 5,5 млн українців і виплачують понад 18 мільярдів гривень за листками непрацездатності. Частина з яких видавалися людям, які були насправді здоровими. 
 
Однак, відбулися зміни й від цього тижня Мінцифра разом із МОЗ, НСЗУ, Мінсоцполітики, ПФУ та ФССУ запустили електронні лікарняні.
 
“Запуск електронних лікарняних — важливий крок для впровадження режиму «без паперу» у медичній та соціальній сферах. Це — сервіс, який полегшить життя пацієнтів,  лікарів та роботодавців. Завдяки е-лікарняним вдасться знищити корупційні зловживання в цій сфері та заощадити кошти для держави”, — розповів Михайло Федоров.
 
Процес отримання лікарняного для українців значно спростився, достатньо:
  1. Прийти до лікаря на огляд,
  2. Лікар повинен створити електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завірити його КЕПом.
  3. Далі ви отримаєте повідомлення від E-health. Звідти за декілька секунд лікарняний потрапить до Реєстру Пенсійного фонду.
  4. Там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким  нараховують виплати.
  5. Про це також надійде повідомлення на телефон, вже від ПФУ.
 
Відмітимо, що лікарняний матиме фіксований термін. Нині в країні працюють протоколи – кожна хвороба в середньому має відповідну кількість днів для лікування. 
 
“Запроваджені зміни запрацюють поступово. Для цього потрібні час, навчання та роз’яснення для медичних працівників та усіх, хто дотичний до цього процесу. Але хочу запевнити, що ми зі свого боку готові підтримувати та додатково пояснювати за потреби. Адже ми йдемо до того, щоб зробити процес отримання лікарняного максимально зручним та прозорим”, — зазначив Віктор Ляшко.
 
Важливо, що до Пенсійного фонду потрапить лише та інформація, яка необхідна для нарахування виплат: причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав. Ні ПФУ, ні роботодавець не будуть знати діагноз. Кожен документ можна буде перевірити за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду. 
 
“Е-лікарняний – це новий прогресивний кейс для України, який завдяки нашим спільним зусиллям сьогодні стартував. Впровадження е-лікарняного дозволить роботодавцю і Фонду бачити в перший день, що застрахована особа захворіла і в якій лікарні чи який сімейний лікар сформував медичний висновок про хворобу цієї особи. Як результат ми одержали систему, що дозволить ефективно застосовувати ризикоорієнтовані підходи до перевірки листків непрацездатності та проведення страхових виплат, що спростить процедуру”, — зазначив перший заступник Міністра соціальної політики Євген Котик.
 
Зауважимо, що з червня по серпень в Україні діятиме перехідна модель впровадження е-лікарняних — медичні заклади поступово переходитимуть на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. А з 1 вересня цього року всі медзаклади мають формувати їх в електронному вигляді.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники