Створення мережі симуляційних центрів для підготовки студентів-медиків: деталі
Лабораторії міститимуть спеціальні манекени та прилади, на яких можна відпрацьовувати професійні навички в умовах наближених до роботи з реальними пацієнтами.
Відмітимо, що перший такий центр у травні відкрили у Львівській медичній академії імені Андрея Крупинського.
Інші п’ять центрів відкриються у Рівненській медичній академії, Тернопільському національному медичному університеті, Буковинському державному медичному університеті, Житомирському медичному інституті, Харківському національному медичному університеті.
Над відкриттям центрів працює команда україно-швейцарського проєкту "Розвиток медичної освіти" спільно з місцевою владою.
На всі шість центрів заплановано близько 15 млн грн. Наприклад, на реалізацію львівського витратили близько 3,8 млн гривень.
"Ковідний час є непростим, студенти абсолютно не мають доступу до закладів охорони здоров'я. Саме в цьому центрі вони зможуть опанувати практичні навички, набратися фахової компетентності", – пояснює необхідність такого центру ректор Львівської медичної академії ім. Андрея Крупинського Юрій Кривко.
На базі лабораторії свої навички можуть удосконалювати сімейні лікарі та медсестри, працюючи в команді або окремо.
"Наша ціль – якісна та сучасна медична допомога на первинній ланці, що можлива завдяки посиленню освіти в Україні. Тому ми з радістю презентуємо цю лабораторію, оснащену манекенами, відеокамерами, мікрофонами. Це є важлива, але не єдина частина посилення якості навчання медиків", – зауважує Тетяна Степурко, керівниця проєктного офісу україно-швейцарського проєкту "Розвиток медичної освіти".
Також зазначається, що це дасть можливість покращити систему оцінювання студентів-медиків. За допомогою нового обладнання можна фіксувати процес виконання певних умінь, а також відстежити правильність їх виконання.
Для прикладу зазначається, що симуляційний центр у Львові складається з трьох кімнат, які мають різне призначення: для відпрацювання медичних навичок; приміщення для інструктора та кімната для аналізу виконаної роботи.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- За кошти державного бюджету було отримано перші дози вакцини Comirnaty/Pfizer проти COVID-19
- Які умови необхідні для відкриття нових центрів вакцинації проти COVID-19?
- МОЗ вказало коли відбуватиметься перехідна модель для електронних лікарняних
- Нова версія закону “Про лікарські засоби”: основні деталі
- Ляшко: планується сформування колегії МОЗ та залишення закупівель за "МЗУ"