Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Поява в Україні загальнонаціонального Реєстру пацієнтів: деталі

Поява в Україні загальнонаціонального Реєстру пацієнтів: деталіМіністерство охорони здоров’я розробляє механізм для створення всеукраїнського реєстру пацієнтів. 
Про це під час брифінгу в МОЗ заявила заступниця міністра Світлана Шаталова.
 
«Зробити це обіцяли всі попередні команди. Ми реально взялися і робимо», – наголосила Світлана Шаталова.
 
Вже найближчим часом планується ухвалення «Концепції розвитку системи надання допомоги громадянам, що страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, на 2020–2025 роки». 
 
Паралельно триває активна робота з затвердження плану дій для побудови системи допомоги пацієнтам із рідкісними захворюваннями. Над цим питанням спільно працюють Міністерство охорони здоров’я, Національна служба здоров’я України, Державний експертний центр МОЗ України та фахівці з пацієнтських організацій.
 
«Вперше за всю історію української медицини наша команда розробляє механізм для створення повноцінних реєстрів орфанних пацієнтів, які, до речі, будуть інтегровані в систему eHealth. Нарешті держава буде точно знати кількість українців з рідкісними захворюваннями по кожній нозології. Це допоможе розуміти потреби в лікарських засобах та бачити суму коштів, яку потрібно врахувати при затвердженні бюджету. Також ми матимемо повну інформацію про призначення від лікарів та інші дані щодо кожного конкретного пацієнта», – наголосила заступниця міністра.
 
Також за словами Світлани Шаталової, МОЗ вивчає і враховує досвід європейських країн та, згідно з положенням Концепції, створює референтні центри за різними орфанними напрямами. Кінцева мета такої роботи – отримання від лікаря зворотного зв’язку щодо результативності лікування кожного пацієнта.
Нагадаємо, до України днями надійшла чергова партія ліків для людей з рідкісними захворюваннями, які є життєво необхідними для них. 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники