Чи можна вакцинуватися проти COVID-19 вакциною від іншого виробника?

Такі рекомендації Міністерству охорони здоров'я України надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), повідомили у Кабінеті міністрів України.
Як пояснили в НТГЕІ, вакцина AstraZeneca виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними.
Водночас експерти попереджають, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними.
Мається на увазі, що особи які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer або інактивованою вакциною Sinovac – щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність та вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення.
Рекомендації надав й Максим Степанов. Міністр охорони здоров'я в одному з інтерв'ю підкреслив, що люди, які вже отримали першу дозу AstraZeneca і вдруге вакцинуватимуться цим препаратом. Його виробляють в Китаї, Європі, Індії, Південній Кореї та Таїланді, однак місце виробництва значення не має.
“Усім, хто отримав перше щеплення AstraZeneca, друге буде зроблено вчасно. Те ж саме щодо вакцини Sinovac”, – запевнив Степанов.
Нагадаємо, що наразі вакцинація в країні триває препаратом Covishield – усі 500 тисяч доз із першої постачі вакцини Covishield використовуватимуться лише для першого щеплення. При цьому в Україну також вже прибула й партія вакцини CoronaVac. Однак вона наразі не використовується, через відсутність потрібних документів від компанії, яка займалась постачанням.
Новые статьи:
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні
Также интересно посмотреть:
- Хронічна ниркова недостатність: запровадження нового пакету медичних послуг
- Як отримати безоплатно паліативну допомогу?
- Вичерпання можливостей медичної системи України: коментарі Степанова
- Виснаження лікарів на тлі пандемії COVID-19: пояснення від професора НМУ
- Президент України схвалив створення Національного плану вакцинації проти COVID-19