Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Як отримати безоплатно паліативну допомогу?

Як отримати безоплатно паліативну допомогу?Паліативна допомога включає комплекс медичних, психологічних та соціальних послуг, потрібних не лише пацієнту, а й членам його родини. 
У Програмі медичних гарантій на цей рік, як і минулого року, є два пакети послуг - “Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям” та “Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям”.

Тариф за паліативну допомогу у цьому році збільшили. За надання мобільної паліативної допомоги одному пацієнту заклад отримає 14 066 грн. Тариф на стаціонарну паліативну допомогу становить 13 129 грн також за одного пацієнта.

НСЗУ оплачує саме медичну складову паліативної допомоги. Згідно з визначенням ВООЗ, медична складова у паліативній допомозі - це симптоматична терапія, полегшення болю та інша допомога. І така допомога спрямована на підтримку чи поліпшення якості життя. Щоб отримати паліативну допомогу безоплатно, пацієнт має звернутися до свого сімейного або лікуючого лікаря. Він видасть направлення на отримання мобільної чи стаціонарної допомоги.

За пакетом стаціонарної паліативної допомоги пацієнт отримує такий перелік безоплатних послуг:
 • Складання плану спостереження пацієнта чи пацієнтки та оцінка стану.
 • Запобігання та лікування хронічного больового синдрому. А також - ефективне знеболення та забезпечення цілодобового доступу до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних. Цими препаратами пацієнта мають забезпечити у стаціонарі закладу безоплатно. Купувати їх за власні кошти не потрібно.
 • Також пацієнт отримує лікарське спостереження та цілодобовий медсестринський догляд.
 • Проведення необхідних лабораторних досліджень та інструментальних обстежень. 
 • Симптоматична терапія. Це -  фармакотерапевтичні, хірургічні, фізіотерапевтичні та інших методи лікування.
 • Киснева терапія та респіраторна підтримка (за потреби).
 • Харчування в умовах стаціонару, зокрема лікувальне харчування. Купувати пацієнту його не потрібно.
 • Складання плану фізичної та психологічної чи психічної адаптації пацієнта.
 • Послуги фізичної терапії та медичної реабілітації.
 • Навчання членів родин пацієнта навичкам догляду.
Мобільну паліативну допомогу мультидисциплінарна команда надає пацієнту за місцем перебування.

За цим пакетом пацієнт чи пацієнтка отримує безоплатно такі послуги:
 • Складання плану спостереження, оцінка соматичного та  психоемоційного стану.
 • Запобігання та лікування хронічного больового синдрому. В тому числі призначення та виписка рецептів на наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, ненаркотичні знеболювальні препарати та проведення знеболення. Працівники мобільної бригади можуть виписати рецепт на такі речовини. Проте пацієнт купує їх за власні кошти, якщо у місці проживання відсутня відповідна місцева програма з забезпечення пацієнтів такими ліками в амбулаторних умовах.
 • Безоплатним є проведення ряду лабораторних досліджень, а також забір матеріалів для проведення інших аналізів і транспортування їх до лабораторного центру.
 • Пацієнт отримує необхідні інструментальні обстеження, такі як  електрокардіографія, за умови наявності відповідного портативного обладнання.
 • За потреби пацієнту забезпечують  кисневу підтримку та засоби для мобільності.
Безоплатними є лікарські засоби з Національного переліку лікарських засобів.
Мобільна паліативна команда має відвідувати пацієнта, або контактувати з ним віддалено не менше, ніж 1 раз на тиждень. Також заклад має забезпечити цілодобовий контактний номер для консультування пацієнтів.Серед вимог до закладів, які надають паліативну допомогу за договором з НСЗУ є обов’язкове забезпечення кисневої або респіраторної підтримки. За даними ВООЗ, з кожним роком кисневої підтримки потребують різні за віком і станом пацієнти. Серед них - паліативні пацієнти з респіраторними захворюваннями, онкохворі з метастазами в легенях, неврологічні пацієнти, люди з бічним аміотрофічним склерозом, діти з муковісцидозом тощо. 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники