Наближення медичної допомоги в ПМГ-2021 на пацієнта та його сім'ю

Орієнтування на сім'ю та пацієнта вже працює на первинній ланці. Де пацієнт, маючи право вільно обирати лікаря, зважає на якість медичної допомоги, додаткові сервіси та ставлення до себе. А зростання кількості приватних закладів та лікарів-ФОП стимулює конкуренцію та змушує медзаклади поліпшувати якість надання послуг.
Впровадження сімейноорієнтованого догляду поліпшує якість та ефективність медичних послуг і на спеціалізованому рівні. Національна служба здоров’я підтримує розвиток сімейноорієнтованої медицини. Саме тому, при укладенні договорів зі спеціалізованими закладами, НСЗУ висуває вимоги не лише до спеціалізації та кількості фахівців, до обладнання, а й до психоемоційних та фізичних потреб пацієнта. Так було у 2020 році, і так залишиться у 2021-му.
Наприклад, ми вважаємо, що вільний доступ до реанімації - дуже важливий. Тому поставили виконання медичними закладами наказу МОЗ № 592 «Порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії» як обов’язковий пункт договору між НСЗУ та лікарнею у всіх пакетах.
В ПМГ-2021 медична допомога максимально наближена до пацієнта та його сім’ї. Передбачено супровід пацієнтів з туберкульозом на первинній ланці. З 1 липня буде введено новий пакет - «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». У 2021 році залишається пакет послуг з мобільної паліативної допомоги. Пацієнт перебуваючи вдома, отримує безоплатно не тільки лікування симптомів захворювання, ефективне знеболення, а й психологічну допомогу та навчання родини особливостям догляду за людиною, яка потребує паліативної допомоги.
Зауважимо, що в деяких випадках без залучення родини взагалі неможливо надати якісну медичну допомогу та відновити порушені чи втрачені фізичні навички. Тому до всіх медичних пакетів з реабілітації включено навчання родини особливостям догляду за людиною, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій. Кваліфікована допомога близької людини допоможе пацієнту якнайшвидше пристосуватись до нових умов життя після лікування у стаціонарі. Активне залучення родини у процес лікування, у процес догляду в умовах стаціонару, значно покращує фізичне та психосоціальне здоров’я пацієнта, прискорює одужання та збільшує задоволеність медичними послугами.
Новые статьи:
- МОЗ: розгляд оновленого законопроєкту про медичні вироби
- Встановлення інвалідності за кордоном: як відбувається процедура?
- Зростання цін на ліки не має бути спричинено маркетингом: пояснення Сергія Кузьміних
- На закупівлю медичних автомобілів Уряд спрямував понад 26 мільйонів
- Результатом перевірки цін на ліки в аптеках стало застосування до порушників санкцій на 1,8 млн грн
Также интересно посмотреть:
- Розроблення програми фінансування реабілітації пацієнтам з COVID-19: пояснення від МОЗ
- Створення фіктивних ліжок в медичних закладах: деталі
- Як введення локдауну вплине на заробітну плату медиків?
- Надання стоматологічної допомоги за доступними умовами: виокремлення в окремий пакет послуг
- Яке покарання очікується за хибний виклик швидкої допомоги?