Створення фіктивних ліжок в медичних закладах: деталі
В Києві пацієнти змушені чекати своєї черги прямо у швидкій допомозі біля закладу, доки не закінчиться кисень і лікарі не будуть змушені оперативно перенаправити їх у комунальні заклади охорони здоров'я.
Водночас з 8 листопада минулого року у звіт додаються 400 ліжок "Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни", які фактично не залучені й просто занижують відсоток зайнятих ліжок.
Заступник київського міського голови Микола Поворозник обурився, що науковці Інституту Національної академії медичних наук мали б передбачити перебіг пандемії в країні, попередити й застерегти усіх про її наслідки. Зокрема, напрацювати протоколи лікування хворих на коронавірус і навчити цього лікарів первинної та вторинної ланок, та за його словами, на практиці ситуація зовсім інша.
“8 місяців тому ми звернулися до НАМН допомогти у госпіталізації та лікуванні хворих на COVID-19. 8 (!!!) місяців у них було для того, щоб підготувати заклади та виділити місця для лікування хворих. Через 8 місяців отримуємо згоду на прийняття 10 хворих. ДЕСЯТИ! Привозимо 10 пацієнтів в Інститут фтизіатрії. 4 пацієнтів приймають на лікування. 6 чекають своєї черги у швидких біля закладу. Чекають доки у швидких не закінчується кисень і ми змушені оперативно перенаправити цих пацієнтів у комунальні заклади охорони здоров'я”, - розповів Микола Поворозник.
Створення фіктивних вільних ліжок в лікарнях "для статистики", за звітами КМДА:
- У 3 лікарнях "Укрзалізниці" (за даними КМДА там 156+100+100=356 ліжок, але у звітах МОЗ і РНБО -120+50+50=220 ліжок).
- З 8.11.2020 р. у звіт також додаються 400 ліжок "Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни", які фактично не залучені й просто занижують відсоток зайнятих ліжок.
За словами Миколи Поворозника, "госпіталь ветеранів війни лікує пацієнтів терапевтичного та неврологічного профілю, яких наразі ніхто не приймає і які переведені з інших лікарень для звільнення ліжок під ковідних хворих".
Так само на 80 виділених ліжок у протитуберкульозному диспансері №1 — 0 пацієнтів.
МОЗ видав наказ про включення протитуберкульозного диспансеру до ковідних лікарень в листопаді 2020-го. Однак сьогодні, за словами заступника київського міського голови, "в протитуберкульозному диспансері йдуть ремонтні роботи кисневих систем, які завершаться найближчим часом і паралельно йде процес набору відповідних фахівців, які зможуть лікувати хворих на коронавірус. Одразу ж після завершення цих процесів розпочнеться приймання хворих на коронавірус".
Нагадаємо, що у Києві з 5 по 16 квітня запровадили жорсткий карантин з введенням додаткових заборон та обмежень.
Новые статьи:
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- Як МОЗ посилює національну політику боротьби з антимікробною резистентністю?
- МОЗ затверджуватиме маршрути екстреної допомоги: деталі
- Парламент прийняв Державний бюджет на 2025 рік: які видатки на сферу охорони здоров’я?
Также интересно посмотреть:
- Як введення локдауну вплине на заробітну плату медиків?
- Надання стоматологічної допомоги за доступними умовами: виокремлення в окремий пакет послуг
- Яке покарання очікується за хибний виклик швидкої допомоги?
- Вимагання грошей у людей з інвалідністю за безплатні операції: деталі випадку
- Коли в Україні розпочнеться вакцинація китайським препаратом CoronaVac?