Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Програма медичних гарантій: який тариф встановлено за надання допомоги передчасно народженим дітям?

Програма медичних гарантій: який тариф встановлено за надання допомоги передчасно народженим дітям?За надання допомоги дітям, які народились з масою тіла до 1 500 г, у новій Програмі медичних гарантій встановлено найвищий тариф.
В Україні щороку передчасно народжується приблизно 20 тисяч немовлят. На ліки для підтримки перших місяців життя, виходжування та реабілітацію цих немовлят необхідно дуже багато коштів. До впровадження Програми медичних гарантій, практично усі фінансові витрати лягали на родини. Щоб врятувати немовлят, які народилися раніше, батьки мали збирати суми, які сягали понад сто тисяч гривень. Для більшості українських сімей це були катастрофічні витрати.
 
З впровадженням в Україні Програми медичних гарантій кожне немовля, яке народилося передчасно або зі складною неонатальною патологією, отримує безоплатну медичну допомогу у повному обсязі. Ця допомога визначена пріоритетною послугою. Вона є безоплатною для родини.
 
У січні цього року в Україні отримали безоплатну допомогу у складних неонатальних випадках вже 3 122 новонароджених. А минулого року - з квітня по грудень -  28 804 дитини.
 
Національна служба здоров’я уклала договори зі 118 медичними закладами на надання неонатальної допомоги новонародженим у складних випадках. Станом на сьогодні, вони отримали від НСЗУ за надання цієї медичної послуги понад 221 млн грн.
 
За надання допомоги дітям, які народились з масою тіла до 1 500 г, у Програмі медичних гарантій встановлено найвищий тариф - 98 500 тис. грн. У першому кварталі 2021 року цей тариф зберігається.
 
Зауважимо, що якісна перинатальна допомога знижує рівень малюкової смертності, а рання реабілітація - дитячу інвалідизацію та розвиток хронічних захворювань.
 
До безоплатного пакета допомоги у складних неонатальних випадках включено:
  •  інтенсивну терапію новонароджених та їх виходжування; 
  •  цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
  •  респіраторну підтримку;
  •  парентеральне харчування;
  •  лабораторні та інструментальні дослідження;
  •  офтальмологічний та аудіологічний скринінг для недоношених немовлят;
  •  вакцинація згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.
До тарифу включені ліки, які входять у Національний перелік лікарських засобів, та  вартість медичних виробів та витратних матеріалів.
 
Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках залишається пріоритетним напрямком і в Програмі медичних гарантій у 2021 році. Тож планується посилити вимоги в рамках специфікації та умов закупівлі таких послуг. Зокрема, це стосується оснащення відділення інтенсивної терапії новонароджених. Окремо має бути оснащений пологовий зал для передчасно народжених та глибоко недоношених дітей. Для їх транспортування в закладі обов’язково має бути транспортний кувез та апарат для проведення інвазивної та неінвазивної вентиляції легень. Усі перинатальні центри повинні мати обладнання для проведення лікувальної гіпотермії та катамнестичні кабінети.
 
Планується запровадження підвищувального коефіцієнта для закладів охорони здоров’я, які надаватимуть комплексну допомогу матері та дитині. Тобто одночасно укладуть договір за двома пакетами медичних послуг - допомога при пологах і медична допомога новонародженому у складних неонатальних випадках.
 
Також НСЗУ запроваджує стимулювальні коефіцієнти до тарифу - вони залежатимуть від маси тіла новонародженого, а також від наявності у закладі неонатальної бригади, яка забезпечуватиме безперервне лікування новонародженого під час транспортування. До складу такої бригади входитиме лікар, медсестра та інші фахівці. 
 
Більшість недоношених дітей потребують реабілітації ще протягом кількох років, тому додатково буде вдосконалено і пакет реабілітаційних послуг для передчасно народжених дітей або тих, що народилися хворими. У цьому пакеті є нововведення щодо раннього втручання. 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники