Прем'єр-міністр України пояснив критичну заповненість лікарень
Прем’єр Денис Шмигаль запевняє, що в Україні немає дефіциту з ліжко-місцями в медзакладах для інфікованих коронавірусом. Ситуація не вимагає будівництва мобільних госпіталів.
“Реально, тратити гроші в будівництво мобільних госпіталів, які потім згорнути й викинути, немає сенсу. У нас стоять пусті медичні заклади з ліжками, де можна розміщувати людей”, – відповів глава уряду.
Наразі діє мобільний госпіталь рятувальників, який може, за потреби, переміщуватися. Одночасно лікуватися там зможуть 100-120 людей.
За словами Шмигаля, станція повністю забезпечена обладнанням на 20 мільйонів гривень. Наразі госпіталь не залучили, оскільки “кількість вільних ліжок є достатньою”.
При цьому прем’єр погодився, що існує проблема з наповненістю окремих лікарень, і пояснює це “проблематикою з маршрутизацією хворих”.
“Що відбувається? Наприклад, є в місті Києві міська лікарня. Швидкі беруть хворих. Куди вони їх везуть? По прописаному маршруту, в міську інфекційну лікарню. А вона уже забита. Все, там уже 100 плюс відсотків, в коридорах люди лежать. У швидких інших маршрутів не було прописано. Вони роками не змінювалися і роками диспетчер розказує, “куди везти? – в інфекційну!” Хоча поруч стоїть 5 лікарень по 100-150 місць підготовлених в очікуванні пацієнтів”, – пояснив очільник Кабінету міністрів.
Він стверджує, що маршрутизацію прописують із запізненням або диспетчери не мають доступу до інформації, яка з лікарень ще є вільною. Для цього уряд тестує, поки тільки в Черкаській області, онлайн-дашборди, куди вносять свіжу інформацію щодо показників.
Новые статьи:
- Отримання тест-смужок за програмою реімбурсації у 2025 році: що зміниться для пацієнтів?
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?
- МОЗ: розширення медичних послуг для ветеранів
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
Также интересно посмотреть:
- В Киеве открылся первый в Украине образовательный кабинет для пациентов с сердечно-сосудистыми заболеваниями
- Яка послуга стала пріоритетною в Програмі медичних гарантій цього року?
- Лікарняні у листопаді: яку суму компенсації отримали українці
- Реалізація нової моделі роботи екстреної медичної допомоги: МОЗ
- Лікування пацієнтів з інфарктом та інсультом: подробиці від НСЗУ