Чому вітаміни не завжди є панацеєю від COVID-19?
В Україні масово скуповують вітаміни. Їх виписують сімейні лікарі, щойно дізнаються про позитивний тест на коронавірус у пацієнта, або ж хворі самі собі призначають харчові добавки. Усе нібито через те, що вітаміни не дають захворіти на COVID-19 або допомагають легше його перенести. Однак такої думки не всі медики.
Було проведено дослідження чи дійсно навколо вітамінотерапії існує ажіотаж.
Так аптеках не тільки Києва, але й інших міст України, цинк вдалося придбати в одній аптеці з 5-ти. Не всюди була й Омега 3, вітаміни C і D. Аптекарі кажуть - це поки що не паніка, але підвищений ажіотаж. Як вони розповідають, кожна третя людина бере вітаміни, мовляв, їм вони потрібні й не важливо, допоможе це чи ні.
Однак лікарі кажуть, що це не завжди є панацеєю. Дійсно, як профілактика вітаміни спрацюють, й полегшать перебіг хвороби, але що пити їх треба правильно й заздалегідь - як правило призначають їх на 2-3 місяці. І не треба виписувати їх самим собі та приймати постійно. А от при середній та тяжкій формах недуги вони вже не допоможуть.
Деякі лікарі не схвалюють вітаміни ні для профілактики, ні для лікування, а вітамінний ажіотаж називають модою. Також застерігають від передозування. Передозування вітаміном D, який регулює обмін кальцію і фосфору в організмі, може супроводжуватися надмірним збудженням і порушенням сну.
Тому рекомендується правильно харчуватися, вживаючи сирі овочі та фрукти, слідкувати за здоров'ям сну та додати фізичну активність. Також не варто забувати про дотримання дезінфекційних заходів у приміщенні.
Новые статьи:
- Отримання тест-смужок за програмою реімбурсації у 2025 році: що зміниться для пацієнтів?
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?
- МОЗ: розширення медичних послуг для ветеранів
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди