Степанов заявив, що лікарні в Україні стрімко заповняться

Під час брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що з таким приростом інфікованих невдовзі доведеться обирати, кого лікувати. Лише за останній тиждень кількість госпіталізованих в країні зросла майже на 3 з половиною тисячі.
За словами Степанова, станом на 25 жовтня в лікарнях перебувало 23 266 пацієнтів з коронавірусом або підозрою на наявність хвороби. Натомість станом на ранок 1 листопада у медичних установах вже лікувалось 26 593 таких пацієнти. Тобто за тиждень кількість госпіталізованих в країні зросла на понад 3 тисячі.
«У нашої медичної системи є межа. І ця межа дуже конкретна – 52 тисячі ліжок по країні. Більше бути не може, як би ми не намагалися... З такою динамікою ці 52 тисячі ліжок дуже стрімко заповняться. А потім нам доведеться застосовувати відповідні алгоритми щодо сортування і вибору пацієнта, яких ми будемо обирати на лікування, а яких – ні... Кожна країна має межу, Польща, Австрія, Іспанія, і Україна теж», – зазначив Максим Степанов
52 тисячі ліжок, виділених для лікування пацієнтів з коронавірусом, – це 30% від усього ліжкового фонду в країні. В залежності від можливостей медичної системи кожного регіону, в одних областях місць більше, в інших – менше.
Згідно з повідомленням МОЗ, більше ліжок в Україні надати просто не можуть, адже існують й інші хвороби, які нікуди не зникли і їх також необхідно лікувати. Як і раніше, в країні високий відсоток випадків інсультів, інфарктів та інших захворювань. «Кожна країна має межу й Україна не виключення», – додав Степанов.
Міністр також розповів, що підписав розпорядження, аби медичні заклади академії НАН перейшли на лікування не лише коронавірусу. Відтак, щоб розвантажити медичні заклади міста Києва, НАН виділить 5 000 ліжок для лікування ургентних патологій.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Кабінет міністрів Україні підняв заробітну платню сімейним лікарям
- Генетичні ножиці, як технологія для врятування людства
- МОЗ підніме тариф для лікування пацієнтів з інсультом
- Експертні групи розпочали роботу над програмою медичних гарантій – НСЗУ
- Медичні працівники будуть вакцинуватися проти грипу державним коштом