Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Створено перший експрес-тест для виявлення раку у домашніх умовах

Створено перший експрес-тест для виявлення раку у домашніх умовахКанадські вчені створили швидкий тест на визначення наявності онкологічних захворювань, який можна використовувати як в лікарнях, так і в домашніх умовах.
 
Інженерами з університетів Макмастера і Брока було створено пристрій, який визначає біомаркери раку за краплею крові з пальця впродовж декількох хвилин.
 
Виявлення раку за допомогою швидкого тесту полягає у змішуванні краплі крові на смужці паперу з реагентом. Через кілька хвилин пристрій вже показує рівень антигенів, які вказують на присутність раку в організмі.
 
Попри те, що прототип був розроблений для відстеження простатичних специфічних антигенів (PGA), цю технологію можна адаптувати для вимірювання маркерів будь-яких інших захворювань.
«Це ще один крок до по-справжньому персоналізованої медицини. Ми відходимо від централізованого, лабораторного обладнання до такого роду тестів. Він (тест – ред.) зробить моніторинг набагато доступнішим і скоротить пацієнту число необхідних відвідувань лікарні для здачі крові», – зауважила біоінженерка й одна з керівників проєкту Лейла Солеймані.
 
Однак, поки що такий тест в аптеках не варто очікувати. Адже перш ніж вийти на ринок, розробка повинна пройти масштабні випробування й отримати схвалення від регулюючих органів. Але сама можливість такої діагностики значно полегшила б життя людей та лікарів.
 
Зазначимо, що в Україні щороку виявляють онкологічні захворювання у 150-170 тисяч громадян.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники