Майже сотня добровольців навмисно заразяться коронавірусом, щоб протестувати вакцину

Про це повідомив Імперський коледж Лондона, який є одним з учасників експерименту. При отриманні дозволів відповідних органів, програма стартує вже в січні.
Дослідникам потрібно визначити мінімальну дозу коронавірусу, при якій у молодих людей 18-30 років з високою ймовірністю розвинеться COVID-19. На перших етапах програми може бути залучено до 90 добровольців.
Зазначається, що в ході програми буде досліджуватися ефективність різних вакцин і потенційних ліків проти коронавірусу. На думку фахівців, експеримент допоможе поліпшити розуміння як самого вірусу, так і розвиток захворювання COVID-19, і це прискорить розробку нових методів лікування та профілактики. Вчені також зможуть дізнатися, чи може вакцина запобігати не тільки захворювання, але і передачу інфекції іншим людям.
Щодо етичних норм, то на початку травня ВООЗ випустила документ, в якому сформульовані керівні етичні принципи випробування вакцини від COVID-19 на людях. ВООЗ припускає можливість дослідження на заражених людей з дотриманням ряду найважливіших умов: добровільну участь, інформованість про можливі наслідки й т.д. Крім того, у випробуваннях повинні брати участь люди з найменшим ризиком тяжкого перебігу захворювання у віці від 18 до 30 років.
У липні провідні вчені написали відкритий лист, в якому закликали добровольців, що беруть участь в клінічних випробуваннях, зазнати впливу вірусу. Автори листа наголосили, що під час пандемії навмисне зараження добровольців не порушує етики клінічних випробувань, оскільки у наукової спільноти немає часу чекати, коли добровольці заразяться в природних умовах.
Уряд Лондону виділить на здійснення проєкту Human Challenge 33,6 мільйона фунтів. Це дасть можливість прискорити розробку вакцини.
Нагадаємо, раніше в Офісі президента повідомили, що в Україні наблизилися до розробки власної вакцини від коронавірусу.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Представлені результати досліджень української вакцини проти «коронавірусу»
- Третина ПЛР-тестів є негативними за підтвердженого діагнозу «коронавірус» – Степанов
- 20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози
- Президент закликав розробити програму страхування від COVID-19 для медиків
- Пік епідемії в Україні прогнозують на кінець листопада – Центр Громадського Здоров’я