Знайдено спосіб повністю відновити зір при вродженій сліпоті

Продемонструвати потенціал технології генного редагування CRISPR у всій красі змогли вчені з Каліфорнійського університету в Ірвайні.
Попереднє дослідження проводилося науковцями на піддослідних мишах. За допомогою технології генного редагування CRISPR їм далося виправити мутації, які викликали вроджені захворювання сітківки у тварин. Так, фахівці відновили зір мишей до норми.
CRISPR – являється новою технологією з широким спектром дії. Особливою її перевагою є можливість редагування або видалення ушкодженої ділянки з ДНК.
«Наші результати демонструють найбільш успішне на сьогодні позбавлення від сліпоти за допомогою генного редагування», – заявив професор Кшиштоф Пальцевский.
Зазначимо, що раніше ніяких методів лікування вроджених патологій сітківки не існувало, але нещодавно у США схвалили першу терапію для лікування амавроза Лебера (спадкове захворювання сітківки, що викликається мутацією гена).
Вчені з Ірвайну виправили деякі недоліки системи генетичних ножиць, які лише нещодавно почали використовувати у сучасній терапії. Фахівцям вдалося акуратно і передбачувано виправити точкові мутації та звели до мінімуму небажані побічні ефекти.
На прикладі мишей з патогенною мутацією гена Rpe65 науковці успішно продемонстрували терапевтичний потенціал генного редагування при спадкових захворювань сітківки, які приводять до сліпоти.
Новые статьи:
- Для інтернів на Порталі вакансій внесені дані до понад 5,3 тисячі вакантних посад
- Лікування ПТСР за допомогою віртуальної реальності: деталі проєкту
- Особливості встановлення статусу інвалідності при онкологічних захворюваннях
- «Правило Болар» в Україні: деталі законопроекту про зниження цін на ліки
- Як працює е-направлення на медичну послугу?
Также интересно посмотреть:
- Майже сотня добровольців навмисно заразяться коронавірусом, щоб протестувати вакцину
- Представлені результати досліджень української вакцини проти «коронавірусу»
- Третина ПЛР-тестів є негативними за підтвердженого діагнозу «коронавірус» – Степанов
- 20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози
- Президент закликав розробити програму страхування від COVID-19 для медиків