Ожиріння та інфекції - головні фактори ризику при розвитку раку

За даними тієї ж Всесвітньої організації охорони здоров'я, від 30 до 50% випадків раку в розвинених країнах можна було б уникнути за умови переходу їх жителів на здорове харчування і фізично активний спосіб життя. Наприклад, близько половини випадків раку у жінок в періоді клімаксу експерти пов'язують з ожирінням.
Ожиріння пов'язують з розвитком раку ендометрія, стравоходу, раку грудей, простати, нирок. Також зайва вага є несприятливим фактором при появі меланоми (раку шкіри), раку щитоподібної залози, лейкемії, лімфоми, раку печінки, жовчного міхура, підшлункової залози і багатьох інших органів. До таких висновків дійшли експерти Міжнародної агенції з дослідження раку, а також Всесвітнього фонду дослідження раку.
У той же час, ожиріння не є проблемою для більшості бідних країн. Але там рак провокують інфекції, з якими важко боротися в умовах військових дій, громадянських воєн, антисанітарії та відсутності нормального медичного обслуговування населення.
Рекомендації ВООЗ щодо профілактики раку наступні: потрібно стежити за своєю вагою і харчуванням, вести фізично активний спосіб життя, робити всі рекомендовані щеплення від інфекційних хвороб, регулярно проходити скринінги на виявлення онкологічних хвороб, адже рання діагностика раку - це основа ефективної боротьби з ним.
Автор: Ольга Купріянова
Новые статьи:
- МОЗ: оголошено тендер на будівельні роботи Охматдиту
- Аптечному бізнесу буде представлено перелік населених пунктів, які потребують мобільні аптеки – Ляшко
- МОЗ: оприлюднення проєкту наказу щодо нових санітарних вимог до аптек
- МОЗ: розгляд оновленого законопроєкту про медичні вироби
- Встановлення інвалідності за кордоном: як відбувається процедура?
Также интересно посмотреть:
- Близько 80% хворих переносять коронавірус в легкій формі - ВООЗ
- Програма медичних гарантій: що потрібно знати пацієнту?
- Україна взяла курс на викорінення кору і краснухи в найближчі п'ять років
- Страховая медицина в Украине может заработать с 2023 года - Михаил Радуцкий
- Программу «Доступные лекарства» обновили: главные изменения