Лікарі розповіли про ознаки розвитку катаракти

Найбільш надійний спосіб захиститися від катаракти – профілактика. Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що 80% усіх проблем із якістю зору можна уникнути, якщо вчасно виявити проблему та вжити правильних заходів щодо попередження її розвитку.
Якщо мова йде про катаракту, слід оцінити деякі ризики. Перший з них – це вік. ВООЗ надає наступну статистику: починаючи із 40 років 17% людей перебувають на межі початкової стадії катаракти. У віці 70-75 років катаракта діагностується у близько 90% людей. Інший ризик – погана спадковість. Катаракта не є повністю спадковою хворобою, але якщо хтось із кровних родичів людини страждав на неї, не можна виключати даного фактору у питаннях профілактики. У ряді випадків на розвиток хвороби впливають такі чинники, як травма, випромінювання, деякі супутні захворювання.
До перших симптомів катаракти, які мусять насторожити, належать:
- Розмите зображення всього навколо. Цілком ймовірно, що це кришталик мутніє і перестає пропускати світло. У 48% випадків сліпоти винна саме катаракта.
- Втрата гостроти зору.
- Посилення короткозорості або, навпаки, далекозорості. Їхні симптоми можуть з’являтися від помутніння центральної частини кришталику.
- Зміна сприйняття кольорів.
- Зміна кольору зіниці (при розвитку катаракти зіниця може набути сіруватого або жовтуватого відтінку).
- Підвищена або знижена світлочутливість.
- Погіршення якості зору вночі.
На сьогодні існують ефективні методи лікування катаракти, які дозволяють повертати якість зору. Проте їх позитивний результат залежить від стадії розвитку хвороби. Тож, якщо є хоч найменші підозри на це захворювання, варто звернутися за консультацією до лікаря.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове