Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Ингаляторы и небулайзеры

Пневмонія як ускладнення після грипу: як не допустити?

Пневмонія як ускладнення після грипу: як не допустити?Пневмонія – це досить поширене та небезпечне ускладнення після грипу. Таке запалення легень є доволі підступним, адже хворому вже здається, що він почав видужувати, аж раптом температура тіла піднімається до 39-40 °С, самопочуття різко погіршується, виникає біль у грудях та кашель, і хвороба наступає з новою силою. Чому ж вона виникає, та чи можна вберегти себе від подібного розвитку подій?

Причини та симптоми пневмонії після грипу

Пневмонія – це дуже небезпечне ускладнення після грипу, яке за умови несвоєчасного та неправильного лікування цілком реально може призвести до смерті людини. Найбільша кількість летальних випадків після грипу пов’язана саме із запаленням легень.

Чому ж виникає пневмонія після грипу? Це відбувається тоді, коли вірус грипу проникає безпосередньо до легенів, або ж через прогресування бактеріальної інфекції у період розвитку грипу. Тоді запалення легенів накладається на грип, що призводить до істотного погіршення стану хворого та виникнення ризиків для його життя.

Ознаки під час грипу чи ГРВІ, які повинні насторожити та можуть свідчити про розвиток пневмонії, наступні:
 1. Поява сильного сухого кашлю, який поступово переростає у вологий. Іноді можлива наявність крові у слизові, поява мокроти зеленуватого кольору.
 2. Постійне відчуття сильної слабкості.
 3. Задишка.
 4. Біль у грудях.
 5. Дуже швидка втомлюваність.
 6. Часткова або повна втрата апетиту.
 7. Збільшення пульсу.
 8. Посиніння губ та нігтів через брак кисню в організмі.
 9. Біль в області живота (найчастіше виникає у хворих похилого віку).
 10. Дуже висока температура тіла, яку важко знизити (до 40°С і вище).
До групи ризику через високу ймовірність розвитку пневмонії після грипу та смерті в її результаті належать:
 • особи старше 50-ти років;
 • хворі на ВІЛ/СНІД;
 • пацієнти з хронічними хворобами серця та легень;
 • люди з ослабленим імунітетом;
 • хворі на бронхіальну астму;
 • вагітні жінки.

Профілактику грипу та пневмонії

Попередити розвиток такого ускладнення, як запалення легень, після грипу важко. Але можна спробувати не допустити самого грипу. Для цього слід:
 1. Щороку вакцинуватися від грипу.
 2. Частіше мити руки.
 3. Повноцінно харчуватися, більше гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом, зміцнюючи свій імунітет.
 4. Випивати достатню кількість рідини на день (1,5-2 літри).
 5. Регулярно провітрювати приміщення.
 6. Позбутися шкідливих звичок, які сприяють зниженню імунітету (паління, зловживання алкоголем тощо).

Пневмонія в результаті грипу: що робити?

Зазвичай людина хворіє на грип 5-7 днів, якщо ж і на другий тиждень хвороби легше не стає, а, навпаки, самопочуття погіршується, слід терміново звернутися до лікаря. Цілком реальним є розвиток певних ускладнень, одне з найбільш поширених і небезпечних серед них – це саме запалення легень. У такому разі категорично забороняється займатися самолікуванням, адже дорогою може бути кожна хвилина.

Виявити пневмонію дозволяє огляд грамотного лікаря з використанням фонендоскопу та рентгенографія. Якщо діагноз підтверджується, зазвичай призначається курс антибіотикотерапії та інших препаратів для симптоматичного лікування. Часто пневмонія після грипу розвивається досить стрімко, тому у більшості випадків хворий потребує лікування в умовах стаціонару для забезпечення йому цілодобового нагляду та швидкого реагування у разі необхідності.

Якщо з’являється кашель, утруднене дихання, біль у грудях, стрімко підвищується температура тіла, різко погіршується стан хворого, слід негайно звернутися за медичною допомогою. Своєчасна діагностика та лікування дозволять виявити та вилікувати запалення легень й не допустити фатальних наслідків.

Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо 
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм