Що таке гострий міокардит? У чому небезпека хвороби?

Форми та ознаки міокардиту
Гострий міокардит може мати різну природу походження, залежно від чого різними є й підходи до його лікування. Отже, існують такі види даного захворювання:- Інфекційний міокардит.
- Ревматичний міокардит.
- Алергічний міокардит.
Ще існує ідіопатичний міокардит, причина якого залишається неясною для лікарів.
Симптомами гострого міокардиту є:
- біль у грудях;
- синюватий колір шкірних покривів;
- задишка;
- значна слабкість;
- набряк кінцівок, особливо ніг;
- аритмія;
- порушення частоти серцевих скорочень;
- набухання вен на шиї.
Діагностика та лікування гострого міокардиту
Поставити діагноз буває непросто, для цього може знадобитися проведення ряду досліджень. Отже, хворому можуть призначити:- електрокардіограму;
- УЗД серця;
- рентген грудної клітини;
- загальний та біохімічний аналіз крові;
- зондування порожнин серця;
- біопсія міокарду;
- МРТ.
Гострий міокардит – це безумовне показання до лікування в умовах стаціонару. Терапія включає в себе такі фактори:
- Прийом медикаментів. Хворому будуть призначені препарати, які боротимуться з причиною запалення міокарду. Якщо це інфекція, будуть застосовуватися противірусні чи антибактеріальні ліки, протигрибкові препарати. Також можливе вживання протизапальних, протиалергічних препаратів, ліків для нормалізації роботи серця.
- Дієта. Для хворих на міокардит рекомендована особлива дієта – стіл №10. Її основа – обмеження вживання солі та рідини та забезпечення надходження до організму усіх необхідних вітамінів та мікроелементів. Також рекомендовано збільшити кількість білкових продуктів у своєму денному раціоні та дещо зменшити кількість вуглеводів.
- Забезпечення повного спокою. При гострому міокардиті постільний режим є абсолютно необхідними впродовж 3-8 тижнів, в залежності від ступеню ураження міокарду. Серцю треба дати можливість відновитися, полегшити йому роботу, зняти навантаження з судинної системи.
Головна профілактика міокардиту – своєчасне лікування інфекційних хвороб. При перших симптомах проблем з роботою серця слід негайно звернутися до лікаря, адже кожна хвилина може бути на вагу золота.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове