Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Тромбофлебіт: наскільки небезпечною є хвороба?

Тромбофлебіт: наскільки небезпечною є хвороба?Тромбофлебіт – це запалення внутрішньої стінки вен з утворенням тромбу. Шкіра в місці ураженої вени червоніє, набрякає, до неї боляче торкатися, там спостерігається підвищення місцевої температури. Тромбофлебіт часто має дуже серйозні наслідки для здоров’я, тому дане захворювання слід вчасно діагностувати та лікувати.

Симптоми тромбофлебіту

У більшості випадків тромбофлебіт тісно пов’язаний з варикозним розширенням вен, ураженню підлягають саме ці проблемні вени. До факторів, які провокують розвиток хвороби, належать:
  • зміни складу крові;
  • підвищення згортання крові;
  • погіршення кровообігу;
  • ушкодження венозної стінки.
Ймовірність розвитку тромбофлебіту підвищується через варикозне розширення вен, місцеві гнійні запалення, післяпологовий період, травми, серцево-судинні хвороби та хвороби крові.

Для тромбофлебіту характерні такі симптоми:
  • біль в ногах у місці запалених вен;
  • набряки ніг;
  • почервоніння шкіри над ураженими венами;
  • незначне підвищення температури тіла, яке з часом проходить і буває не у всіх;
  • поява ущільнених ділянок в районі уражених вен.

Чому тромбофлебіт є небезпечним?

Тромбофлебіт небезпечний через важкі ускладнення, які він часто викликає. Найважче серед них – легенева емболія, яка може виникнути через відрив тромбу від судинної стінки. Також через тромбофлебіт ймовірний розвиток сепсису та інших патологічних станів. Ці ускладнення є дуже небезпечними для життя людини.

Як боротися з тромбофлебітом?

Діагностувати хворобу можна під час огляду у лікаря-флеболога чи хірурга. Він може порекомендувати пройти певні діагностичні процедури для підтвердження діагнозу, наприклад, ультразвукову доплерографію нижніх кінцівок. Правильна діагностика допоможе визначити характер, локалізацію та протяжність тромбу. Тромбофлебіт буває гострим та хронічним, гнійним та не гнійним, ураження можуть зазнавати поверхневі та глибокі вени. В залежності від усіх цих факторів будується стратегія лікування хвороби.

Лікування тромбофлебіту буває консервативним та хірургічним. Медикаментозно можна боротися з хворобою тільки у тому випадку, якщо вени зазнали незначного ураження, якщо мова йде про поверхневі судини гомілки та стопи. Тоді лікар може порадити гепаринову мазь, фізпроцедури, протизапальні препарати, які сприяють зменшенню застійних явищ у венах, та ліки, що зміцнюють стінки судин. Уражену кінцівку хворий перев’язує еластичним бинтом, це допомагає покращити його самопочуття.

Пацієнтам з тромбофлебітом не рекомендується постільний режим та пасивний спосіб життя. Скорочення м’язів під час руху покращують кровообіг в глибоких венах кінцівок, що зменшує ймовірність утворення тромбів.

На сьогодні існує багато методик малотравматичного оперативного втручання, тому часто лікарі радять боротися з тромбофлебітом хірургічним шляхом. Є випадки, коли показана екстрена операція.

Важливу роль відіграє профілактика тромбофлебіту. Мова йде про своєчасне лікування хвороб вен, того ж таки варикозного розширення, рухливий спосіб життя, здорове харчування. Не допускайте розвитку цього вкрай небезпечного захворювання.

Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо 
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм