Синдром сухого ока

Про синдром сухого ока розповідає Поліна Білецька, офтальмолог Медичного центру «Доктор Сем».
Ознаки та симптоми, які, як правило, відчуваються в обох очах:
-Печіння або поколюючі відчуття в ваших очах
-Тягучий слиз всередині або навколо очей
-Чутливість очей до світла
-Почервоніння очей
-Відчуття стороннього тіла в ваших очах
-Непереносимість контактних лінз
-Труднощі з нічним керуванням авто
-Сльозотеча, що є відповіддю організму на роздратування сухих очей
-Помутніння зору або втома очей
Зверніться до лікаря-офтальмолога, якщо ви мали тривалі ознаки і симптоми сухості очей, в тому числі червоні, запалені, втомлені або хворобливі очі.
Сльози являють собою складну суміш з води, жирних олій і слизу. Ця суміш допомагає зробити поверхню ваших очей гладкою і чіткої, і це допомагає захистити ваші очі від інфекції.
Причини синдрому сухого ока:

- Вік старше 50 років
- Деякі захворювання, в тому числі цукровий діабет, ревматоїдний артрит, червоний вовчак, склеродермія, синдром Шегрена, захворювання щитоподібної залози і дефіциту вітаміну А
- Деякі ліки, в тому числі антигістамінні, протинабрякові, замісна гормональна терапія, антидепресанти і препарати від високого артеріального тиску, акне, хвороби Паркінсона та гормональні контрацептиви
- Лазерна хірургія ока, хоча симптоми сухості очей, пов'язаних з цією процедурою, як правило, мають тимчасовий характер
- Порушення сльозної залози внаслідок інфекції
2. Збільшення випаровування сльози, що відбувається внаслідок:
- Дії на око вітру, диму або сухого повітря
- Рідкісного блимання, що зазвичай відбувається, коли пацієнт максимально концентрує свою «зорову» увагу, наприклад, під час читання, водіння або працює на комп'ютері
- Патологічних станів повік: вивороту або завороту (ектропіон)
3. Дисбаланс складу сльозної плівки.
Слізна плівка складається з трьох основних шарів: масло, вода та слиз. Проблеми, пов'язані з будь-яким з цих шарів може привести до сухості очі. Наприклад, масляна плівка виробляється малими залозами на краю повік (мейбомієвих залоз) може засмітитися. Блокування мейбомієвих залоз частіше зустрічається у людей з запаленням вздовж краю їх повік (блефарит), розацеа або інших шкірних захворювань.
В Медичному центрі «Доктор Сем» http://zdorov-info.com.ua/meduchrezhdenija/item/16102-set-meditsinskih-tsentrov-doctor-sam.html лікарі-офтальмологи зможуть запропонувати не тільки комплексну діагностику зору, але й детальне обстеження з приводу синдрому сухого ока. На прийомі може бути проведено вимірювання обсягу та якості сліз за допомогою додаткових тестів з барвниками, щоб визначити стан поверхні очей. Також можливе проведення дослідження прохідності сльозних шляхів та нососльозного каналу.
Виявлення причини сухості очей дасть змогу призначити адекватне лікування.
Для більшості пацієнтів з незначними проявами синдрому сухого ока достатньо просто використовувати ті чи інші зволожуючі краплі, призначені лікарем http://www.doctorsam.com.ua/#about. Якщо симптоми більш виражені і стійкі, то призначене лікування буде залежати від причини сухості очей.
Данный материал публикуется на условиях договора на размещение рекламных материалов. Ответственность за достоверность содержания несут авторы статейных материалов. Редакция портала "Здоров-инфо" не несет ответственности за достоверность содержания статей, суждения и мнения авторов.