Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Онлайн-аптеки – ліки ближчі, ціни нижчі

Онлайн-аптеки – ліки ближчі, ціни нижчіДепутати зажадали зробити ліки доступнішими для українців. Народні обранці впевнені, що у цьому можуть допомогти поправки до Закону України «Про лікарські засоби», згідно з якими запропоновано дозволити дистанційний продаж лікарських засобів на постійній основі. Тобто, якщо фармпрепарати будуть доступні онлайн, купити їх стане легше кожному мешканцю країни. Крім того, депутати вважають, що такі умови збільшать конкуренцію між фармбрендами, а це, у свою чергу, зможе призвести до зниження цін на лікарські засоби.

Саме з цими намірами група депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №3615. У пояснювальній записці до нього вони доповіли про причини, через які ці зміни вже давно пора впроваджувати. На думку депутатів, це треба зробити, в першу чергу, через попит на придбання ліків у мережі інтернет, який постійно зростає. По-друге, онлайн-торгівля ліками в країні фактично існує, але незаконно та безконтрольно.

«Таким чином, ринок електронної торгівлі лікарськими засобами фактично існував у державі в останні роки та постійно зростав в умовах відсутності належного правового регулювання та контролю з боку держави. Такий стан речей може мати певні негативні наслідки, оскільки споживачі, не будучи ознайомленими з вимогами нормативних актів щодо зберігання та транспортування лікарських засобів, перебувають під ризиком отримання фальсифікованих або зіпсованих лікарських засобів», – запевнили автори законопроєкту.

Через відсутність контролю виникають нові сайти чи сторінки на маркетплейсах, де можна придбати лікарські засоби з доставкою – liki24.com та безліч інших. Обрані препарати можуть надіслати поштою до відділення, або кур’єрською службою за адресою замовника. Скоріше за все, клієнт отримає ліки у звичайних картонних коробках або пакетах. А це вже є порушенням нормативів зберігання та транспортування лікарських засобів.

«Є чіткі правила, норми, які прописані у законодавстві. Є рекомендації від виробника, їх потрібно чітко дотримуватися, бо це напряму впливає на якість препаратів. Один з основних критеріїв – температурний режим. Бо відхилення від норми на декілька градусів може зробити лікарський засіб менш дієвим, а іноді – навіть небезпечним. Наприклад, є одна чудова мазь, яка допомагає загоювати рани, та якщо вона полежить кілька днів за кімнатної температури, то майже повністю втрачає корисні властивості, може ще й подразнення викликати. Це не означає, що вона неякісна, просто її компоненти так мутують при неправильному зберіганні», - пояснює Наталя, фармацевт однієї з відомих фармацевтичних мереж.

Коли аптекам дозволять вести торгівлю ліками у мережі на законних підставах, вони, напевне, введуть свої правила, а точніше – правила, прописані законом. Реальні фармбренди навіть у віртуальному світі зуміють зберегти аптечну точність: якщо доставка, то у спеціальних контейнерах; якщо консультація, то повна та вичерпна. Адже ще одна проблема, на яку треба звернути увагу – масове самопризначення ліків. Фармацевт в аптеці може скорегувати замовлення, порекомендувати ті чи інші препарати, коли покупець невпевнений у тому, що йому потрібно. В умовах замовлення у мережі це можуть бути консультації онлайн чи телефоном.
Головне – їх проводитимуть дипломовані, досвідчені спеціалісти галузі, а не випадкові люди, котрі у кращому випадку щойно прочитали інструкцію до лікарського засобу чи переглянули перелік аналогів препарату.

Тож, зрозуміло, що за онлайн-продажами ліків майбутнє. Однак, безумовно, робити покупки треба на офіційних сайтах офлайн-аптек, бо це запорука якості доставленого товару у фармгрупі.  Тільки фармацевт знає як продати ліки, зробити доставку та не нашкодити покупцеві.
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники

    


Алкофарм