Електронна медицина в Україні стає реальністю
Отже, що ж ми вже маємо по факту, та що отримаємо надалі? На сьогодні у системі eHealth зареєструвалося уже 25 медичних закладів із 15 населених пунктів країни. Зараз реєстрацію можуть проходити лише медичні заклади, з осені це зможуть робити лікарі та пацієнти. До 1 квітня 2018 року система буде діяти у пілотному режимі, щоб до неї мали змогу звикнути лікарі, у них був час розібратися в усіх тонкощах її роботи. Якщо медичній реформі буде даний реальний старт і депутати проголосують за необхідні законопроекти, до 2020 року в систему електронної медицини буде внесено інформацію про всі медичні дані пацієнта: його довідки, щеплення, хвороби тощо.
Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун зазначила, що розроблення системи eHealth в Україні активно підтримували міжнародні партнери: Світовий банк, посольство Канади в Україні тощо, а також бізнес, громадські організації. Електронна медицина прописана в законопроекті №6327, який є одним з ключових для здійснення медичної реформи. Пані Супрун сподівається, що він буде проголосований депутатами у другому читанні.
Чому з eHealth така важлива для медичної реформи, де взаємозв’язок?

Про загальнодоступність та прозорість системи eHealth говорив і Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. Головна мета реформування медичної галузі в Україні – пацієнтоцентричність, орієнтація на інтереси конкретної людини. Електронна медицина – це просто і зручно, всю необхідну інформацію можна буде вводити і перевіряти за допомогою звичайного смартфона, комп’ютера чи ноутбука.
Під час заходу реєстрацію в режимі реального часу пройшла Спеціалізована медико-санітарна частина міста Нетішина, всю необхідну про заклад інформацію ввів його головний лікар – Василь Пословський. Тобто можна говорити про те, що в системі eHealth зареєстровано вже 26 медичних закладів.
Впровадження електронної медицини в Україні дасть можливість поступово перейти на електронні черги, медичні картки, рецепти. Всі пацієнти будуть мати доступ до своїх карток в режимі online, лікарям будуть доступні необхідні історії хвороби, лікування буде проходити швидше та ефективніше. Тим медичним закладам, які ще не мають комп’ютерів у достатній кількості, слід потурбуватися про їх придбання, адже процес запуску eHealth в Україні вже розпочався.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
Новые статьи:
- Київський міжнародний форум реабілітації та медичного туризму
- Виставка "Здоров'я та довголіття-2024" з 18 по 20 ЖОВТНЯ 2024 року
- З 2 по 4 жовтня 2024 р. в м. Києві відбудеться Київський міжнародний форум реабілітації та медичного туризму
- Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку Здоров'я та довголіття-2024 з 18 по 20 ЖОВТНЯ 2024 року
- Public Health 2024: інновації та інвестиції для відновлення медичної системи України
Также интересно посмотреть:
- X Международная выставка LABComplEX. Аналитика. Лаборатория. Биотехнологии. HI-TECH – традиционное место встречи лидеров лабораторной индустрии
- Кір крокує Україною, єдиний захист – вакцинація
- Научно-практическая конференция «Малоинвазивная спинальная хирургия»
- Стан медицини в Україні – одна з причин відтоку наших громадян за кордон
- Гуманізація методик виходжування недоношених малюків – метод Кенгуру