Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

МОЗ: заборона продажу 8 найменувань лікарських засобів

МОЗ: заборона продажу 8 найменувань лікарських засобівУ результаті державного нагляду та контролю за лікарськими засобами за перший квартал цього року Держлікслужба заборонила обіг 8 лікарських засобів.

Сьогодні, 8 квітня, на апаратній нараді в МОЗ голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Роман Ісаєнко оголосив, що за підсумками державного нагляду за лікарськими засобами у першому кварталі 2025 року 8 препаратів було заборонено до продажу, а 24 суб'єкти втратили свої ліцензії.
 
Міністр МОЗ України Віктор Ляшко повідомив, що з 1 січня державний контроль повернувся до повноцінного функціонування. Держлікслужба відповідає за забезпечення якості та безпеки, контроль за дотриманням ліцензійних вимог у фармацевтичній галузі, а також регулює обіг наркотичних і психотропних речовин.
 
"Поновлення перевірок — важливий крок у формуванні прогнозованої політики безпеки та якості на фармацевтичному ринку. Системний підхід дозволяє не лише виявляти недоліки, а й напрацьовувати ефективні механізми запобігання потенційним кризам. Це запорука довіри до працівників аптек і всієї системи охорони здоров’я загалом", - сказав міністр.
 
За перший квартал Держлікслужба провела понад 200 інспекцій у різних сегментах фармацевтичного ринку. 129 з них були спрямовані на контроль якості лікарських засобів, а 105 – на перевірку виробництва, гуртової та роздрібної торгівлі, а також імпорту ліків. Особливу увагу приділяли дотриманню ліцензійних вимог, якості продукції та безпеці пацієнтів.
 
"Виявлені порушення часто стосувалися не лише технічних аспектів, а й глибших системних проблем. Зокрема, йдеться про недоукомплектованість аптек працівниками, які мають фармацевтичну освіту та кваліфікацію, відсутність ефективних систем управління якістю на підприємствах, або порушення вимог до обліку наркотичних речовин у медзакладах", - написали в МОЗ.
 
Окрім цього зафіксували також випадки продажу рецептурних ліків без рецепта, а також реалізації лікарських засобів із закінченим терміном придатності та без належної інструкції.
 
"Це загрожує якості фармацевтичної послуги й безпеці пацієнта. Доручаю Держлікслужбі протягом тижня проаналізувати ситуацію та надати пропозиції щодо ефективного запуску і функціонування реєстру фармацевтів", - прокоментував Віктор Ляшко.
Також до правоохоронних органів направили 8 листів з ознаками кримінальних злочинів, стосовно зафіксованих порушень у сфері обігу наркотичних та психотропних речовин.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED