Сучасна лабораторна система серед регіонів: деталі спільного проєкту МОЗ та Світового банку

“Під час реалізації проєкту в країні створено сучасну систему зберігання та транспортування вакцин за умов «холодового ланцюга». Старе обладнання, зокрема холодильники та морозильні камери, замінені на сучасні холодові кімнати та холодильне обладнання, яке відповідає світовим стандартам. Дооснащення автопарку фургонами-рефрижераторами посилило логістичну складову та контроль за якістю імунобіологічних препаратів на етапах від зберігання до перевезення. Також, реалізовано комплексну програму з дооснащення та заміни застарілого лабораторного обладнання на рівні регіонів та закуплено спецобладнання для 17 областей для знезараження медичних відходів. Окремий вектор роботи це посилення енергонезалежності медзакладів та закупівля високоточного обладнання як КТ та ангіографи. Якісна, доступна та безоплатна медична допомога залишається незмінним пріоритетом спільного партнерства і буде продовжена в нових спільних проєктах”, - розповів заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
За час реалізації проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» медзаклади та обласні Центри контролю і профілактики хвороб отримали прекваліфіковані ВООЗ холодильниками й морозильниками — понад 5 тисяч одиниць. 16 сучасних вантажних автомобілів з рефрижераторними установками, які відповідають світовим стандартам транспортування імуноглоболічних препаратів - чутливих до зміни температур та забезпечують дотримання умов «холодового ланцюга» під час доставки вакцин на всіх етапах: від складу до передачі її у пункти щеплення в ході реалізації проєкту передали в автопарк держпідприємства «Укрвакцина» МОЗ України», яке відповідає за логістику та доставку вакцин на національному рівні. На випадок «блекаутів» для медзакладів було закуплено 769 генераторів різної потужності для медзакладів у всіх регіонах України.
Лабораторії в регіонах отримали майже 1,5 тисячі специфічного обладнання на понад 8 мільйонів доларів. Серед якого сучасні ампліфікатори, центрифуги, автоклави. Це дозволяє підвищити лабораторну спроможність та розширити можливості проведення сучасних точних досліджень з виявлення збудника, як коронавірусної хвороби COVID-19, так інших патогенів. У рамках проекту також закуплено 4 секвенатори з наборами реагентів для Одеського, Вінницького, Дніпропетровського та Київського обласного ЦКПХ. У 17 областях та місті Києві медзаклади отримали 50 комплектів спецобладнання для знезараження медичних відходів.
Завдяки спеціальним умовам Світового Банку в рамках проєкту вдалося купити 38 комп’ютерних томографів для лікарень у 18 областях та 11 ангіографів для медзакладів у 10 областях. Обладнання придбали за прямими договорами з постачальниками – це дешевше за ринкову пропозицію та пришвидшує терміни поставки обладнання.
Також, одним із важливих напрямків співпраці Міністерства зі Світовим банком за спільним проєктом «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» стала закупівлі обладнання для реанімацій. Майже 200 лікарень по всій країні отримали сучасні наркозно-дихальні станції. 300 нових сучасних апаратів в ці хвилини допомагають лікарям проводити операції та підтримують пацієнтів.
Новые статьи:
Также интересно посмотреть:
- Чи змінився підхід до дитячої реабілітації в умовах війни?
- МОЗ: стартував набір для навчання українських мультидисциплінарних реабілітаційних команд
- Зниження цін в аптеках на 116 препаратів: деталі
- Уряд продовжуватиме реформу МСЕК: коментарі прем’єр-міністра України
- Діабетична стопа: ранні прояви негативного впливу діабету