З 1 квітня рішення ВЛК оформлятимуть в електронній формі

Відзначається, що в Україні триває реформа військово-лікарських комісій, щоби зробити процеси зручними та зрозумілими для кожного українця. Таким чином, електронні направлення на ВЛК з реєстру військовозобов’язаних Оберіг автоматично потраплятимуть у кабінет ВЛК, а постанови ВЛК автоматично надходитимуть до реєстру Оберіг та швидше відображатимуться у застосунку Резерв+. Постанови щодо військовослужбовців зберігатимуться в МІС ЗСУ – невдовзі це спростить отримання виплат, пільг, послуг.
Цифрову трансформацію ВЛК уможливили зміни до наказу Міноборони № 402.
“За останні роки цивільна медична система досягла значного прогресу в напрямі цифровізації. Це дозволяє оптимізувати процеси та зробити сервіси зручними та зрозумілими для людей. Повномасштабна війна поставила перед державою багато нових викликів, зокрема і що стосується роботи військово-лікарських комісій, тому ми активно ділимося з колегами своїм досвідом та працюємо над пошуком рішень, які б завдяки цифровізації, зробили роботу військово-лікарських комісій максимально простою, прозорою та зручною для людей”, - розповіла заступниця міністра охорони здоров’я України Марія Карчевич.
Так, з 1 березня 2025 року електронні постанови зможуть формувати ті ВЛК, які пройшли навчання. З 1 квітня 2025 року електронне оформлення довідок ВЛК та свідоцтв про хворобу стане обов’язковим для всіх комісій. Реалізувати сервіс вдалося завдяки співпраці Міноборони, Міністерства охорони здоров’я та Генерального штабу ЗСУ за сприяння Програми підтримки від Спеціального радника з питань оборони, що фінансується урядом Великої Британії, та Офісу ефективного регулювання BRDO.
Розповідається, що онлайн-оформлення висновків ВЛК – це продовження першого етапу реформи, покликаної зробити військово-лікарську експертизу максимально зручною, швидкою та прозорою. Реформа передбачає цифровізацію процедур і вдосконалення нормативно-правової бази.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Декілька мільярдів гривень буде спрямовано на відновлення та модернізацію мед закладів: деталі проєкту
- Яку безоплатну медичну допомогу можна отримати при розвитку глаукоми?
- Очільник МОЗ: аптеки у лікарнях повинні пропонувати ліки за найнижчими цінами
- Початок роботи системи управління запасами ліків «e-Stock»
- В Україні впроваджується формальне навчання терапевтів мови та мовлення: деталі