Які безоплатні послуги доступні для людей із порушеннями слуху?

“Внаслідок повномасштабної війни чисельність людей з порушеннями слуху в Україні зростає. Для нас важливо забезпечити можливість безоплатного слухопротезування, адже від цього напряму залежить якість життя людей. У 2024 році МОЗ вперше централізовано закупило 24 тисячі слухових апаратів загальною вартістю 105 мільйонів гривень”, - розповів Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України.
Першу партію – 4 293 слухових апарати виробництва компанії Oticon – вже розподілили між медзакладами відповідно до актуальних потреб. Тепер отримати слухові апарати можливо і в регіонах, які раніше не виділяли кошти з місцевого бюджету на їхню закупівлю. МОЗ затвердило перелік закладів охорони здоров’я, які надають послуги з безоплатного забезпечення слуховими апаратами. Наразі у 43 медзакладах знаходяться 2 300 слухових апаратів. Понад 1 600 слухових апаратів вже видано, а 1 200 – налаштовано та встановлено пацієнтам. Також у цьому році очікуються нові поставки.
У тендері, який провели Медичні закупівлі України, переміг Центр слухової реабілітації «Аврора». Центр «Аврора» має 20 територіальних центрів в Україні, де для всіх пацієнтів-отримувачів слухових апаратів буде безоплатного виготовлена індивідуальна вкладка та здійснене первинне налаштування апарата.
Слухові апарати можуть отримати діти й дорослі з інвалідністю та військовослужбовці, які мають порушення слуху, але ще не мають статусу людини з інвалідністю. Детальніше про маршрут пацієнта за посиланням.
“Можливість отримати слухові апарати та кохлеарні імпланти безоплатно — це величезний крок до забезпечення рівного доступу до слухопротезування в Україні. Війна лише посилила актуальність цієї теми, адже зросла кількість людей, які стикаються з порушеннями слуху. ГО “Відчуй” системно працює над тим, щоб інформація про доступні послуги доходила до кожного, хто її потребує. Ми закликаємо всіх, хто має труднощі зі слухом, не відкладати діагностику, адже сучасні технології слухопротезування дозволяють значно покращити якість життя. Перевіряйте слух, звертайтеся за допомогою та використовуйте всі можливі ресурси для реабілітації”, - розповіла радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації та директорка ГО «Відчуй» Дар'я Герасимчук.
Також в Україні діє програма кохлеарної імплантації для дітей, за якою можна отримати імплант безоплатно, а послуги за хірургічне втручання та реабілітацію оплачує НСЗУ.
Торік Медичні закупівлі України на замовлення Міністерства охорони здоров’я закупили 28 кохлеарних імплантів, а також 13 систем імплантації кісткової провідності. Звернутися за безоплатним обстеженням, що підтвердить необхідність встановлення імплантів дитині, потрібно в ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка Національної академії медичних наук України» за направленням від сурдолога.
МОЗ відзначає, що кохлеарна імплантація – це хірургічна процедура, яка допомагає дітям із глибокою двосторонньою втратою слуху. Вона застосовується в тих випадках, коли слухові апарати не дають ефекту. Чим раніше дитині буде проведено імплантацію, тим кращими будуть результати успішної реабілітації слуху та мови опісля. Саме для того, щоб якнайшвидше виявити проблему та вчасно отримати допомогу, від початку 2022 року у всіх пологових будинках новонародженим проводиться скринінг слуху відповідно до затвердженого МОЗ порядку.
Новые статьи:
- МОЗ: оголошено тендер на будівельні роботи Охматдиту
- Аптечному бізнесу буде представлено перелік населених пунктів, які потребують мобільні аптеки – Ляшко
- МОЗ: оприлюднення проєкту наказу щодо нових санітарних вимог до аптек
- МОЗ: розгляд оновленого законопроєкту про медичні вироби
- Встановлення інвалідності за кордоном: як відбувається процедура?
Также интересно посмотреть:
- Обшуки офісів трьох великих виробників ліків України напередодні анонсованого ними зниження цін на ліки: що відомо?
- Запровадження верифікації лікарів ПМД на предмет перебування в межах України менше 270 днів протягом року
- Програми підтримки пацієнтів від фармвиробників продовжать діяти: деталі
- Як перевірити електронний витяг з рішення експертної команди лікарів?
- Коригувальний коефіцієнт для неверифікованих записів про дітей до 18 років буде відтерміновано