Аптеки будуть перевірятися в частині контролю за цінами на ліки

“З 1 березня починає діяти низка нововведень, що спрямовані на підвищення прозорості ціноутворення та запобігання маніпуляціям із вартістю лікарських засобів на українському ринку. Зокрема, чітко врегульовані націнки на медпрепарати. Контролювати дотримання аптеками встановлених регуляцій буде Держпродспоживслужба. Держлікслужба зі свого боку також надаватиме всю необхідну підтримку. Якщо у вас виникають сумніви у прозорості встановлення ціни в тому чи іншому аптечному закладі, аби ви бачите, що ціна в одній аптеці значно вища, ніж в іншій — повідомляйте про це на гарячу лінію Держпродспоживслужби за номерами (050) 230 04 28 або (044) 364 77 80”, - розповів Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України
Нещодавно уряд ухвалив зміни до зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 року № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та медичні вироби», які врегульовують питання націнок на лікарські засоби, заборони будь-яких маркетингових послуг з їх промоції, а також відновлюють перевірки Держпродспоживслужби задля контролю за цінами на ліки в аптеках.
Такі зміни є частиною комплексу заходів щодо зниження та стабілізації цін на ліки, що затверджений рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 12 лютого 2025 року «Про додаткові заходи щодо забезпечення доступності лікарських засобів для українців», яке введено в дію Указом Президента України №82/2025.
Новые статьи:
- МОЗ: оголошено тендер на будівельні роботи Охматдиту
- Аптечному бізнесу буде представлено перелік населених пунктів, які потребують мобільні аптеки – Ляшко
- МОЗ: оприлюднення проєкту наказу щодо нових санітарних вимог до аптек
- МОЗ: розгляд оновленого законопроєкту про медичні вироби
- Встановлення інвалідності за кордоном: як відбувається процедура?
Также интересно посмотреть:
- Вимога зберігання наркотичних препаратів в аптеках може бути змінена: чого очікувати?
- Яку медичну допомогу можуть отримати пацієнти з рідкісними захворюваннями?
- Чому українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм підтримки?
- Лікарні зможуть створювати госпітальні банки тканин для трансплантації
- Приєднання України до Європейської угоди про спільні закупівлі ліків: коментарі Ляшка