Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Як отримати безоплатне лікування при епілепсії за Програмою медичних гарантій?

Як отримати безоплатне лікування при епілепсії за Програмою медичних гарантій?Нагадаємо, що епілепсія є неврологічним захворюванням, яке неможливо вилікувати, але за умови регулярного вживання ліків епілептичні напади можна стримувати.
 
Препарати для лікування епілепсії входять у програму реімбурсації “Доступні ліки”. Пацієнти можуть отримати їх в аптеках безоплатно або з частковою доплатою. Наразі у програму входить 65 торговельних назв препаратів при розладах психіки, поведінки та епілепсії. (перелік препаратів можна подивитись тут: https://cutt.ly/cwCOUAb4). 
 
НСЗУ відмічає, що пацієнтам з епілепсією отримати безоплатну медичну допомогу та “Доступні ліки”:
  • Призначити лікування при епілепсії може лікар-невролог, лікар-невролог дитячий або лікар-психіатр, лікар-психіатр дитячий. 
  • Для візиту до психіатра направлення не потрібне. Обирається медзаклад, який має договір із НСЗУ та проводиться запис до лікаря-спеціаліста.
  • До невролога потрібне електронне направлення, яке може виписати сімейний лікар, терапевт або педіатр, яким укладена декларація. Вимушеним переселенцям мати декларацію не обов’язково – звернутися можна до будь-якого лікаря первинної медичної допомоги. 
Знайти лікаря можна на дашборді “Укладені договори…” (https://cutt.ly/LwCODdyF). Далі обирається область або населений пункт, де потрібно отримати медичну допомогу. В полі “Група послуг” вводиться “медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Дашборд покаже всі доступні медзаклади, де можна отримати допомогу, а також контакти. Потрібно зателефонувати та уточнити, чи є в закладі потрібний лікар та записатися на прийом. Також можна подзвонити на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77 – оператор підкаже найближчий медзаклад та його контакти.
 
Лікар-спеціаліст проведе усі необхідні обстеження для встановлення діагнозу “Епілепсія”. Це безоплатно. Після – складе план лікування і внесе його в електронну систему охорони здоров’я. І на підставі плану випише рецепт на “Доступні ліки”. 
На час воєнного стану лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт залежно від наявності світла та інтернету.
 
“Доступні ліки” за рецептом можна отримати в найближчій аптеці, яка бере участь у програмі. Перелік аптек можна побачити на дашборді (програма “Розлади психіки й поведінки, епілепсія” https://cutt.ly/8wCOSvOk) або дізнатися на гарячій лінії НСЗУ за номером 16-77. Таких аптек наразі понад 13 тисяч. 
 
Другий рецепт на “Доступні ліки” може виписати як невролог або психіатр, так і сімейний лікар. 

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED