У кластерних лікарнях з'являться центри ментального здоров’я: деталі

Наступним кроком МОЗ, у межах пріоритетного проєкту МОЗ «Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги», є розбудова амбулаторної ланки надання послуг з охорони ментального здоров’я. Для цього буде створена мережа центрів з ментального здоровʼя.
Про це міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко розповів, презентуючи надання послуг з ментального здоровʼя на «первинці» – у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.
«Торік ми завершили процес формування спроможної мережі медзакладів по всій Україні. Кожен медзаклад має свою чітко визначену роль та перелік видів медичної допомоги, надання якої повинен забезпечити пацієнтам. Відповідно, цьогоріч у кожній кластерній лікарні має зʼявитися центр ментального здоровʼя із залученням кваліфікованих психологів та психіатрів: простір, де пацієнти зможуть отримати психологічну підтримку й допомогу. Екосистема якісної та доступної психологічної допомоги – те, над чим ми активно працюємо, зважаючи на виклики війни та загальносвітові тенденції загалом. Спочатку ми зосередились на базових послугах на первинному рівні, зараз починаємо втілювати наступні кроки», – пояснив очільник МОЗ.
Загалом планується, що в Україні такі центри створюватимуться на базі кластерних лікарень спроможної мережі закладів охорони здоровʼя, яких на сьогодні визначено 157 та амбулаторно-поліклінічних закладах. Послуги у них фінансуватимуться в межах Програми медичних гарантій, а отже – будуть безоплатними для пацієнтів.
У центрах ментального здоровʼя допомогу надаватиме мультидисциплінарна команда, яка складатиметься з лікаря-психіатра та/або лікаря-психіатра дитячого, лікаря-психолога та/або лікаря-психотерапевта, та/або психолога (клінічного психолога), та/або психотерапевта та соціального працівника або фахівця соціальної роботи.
Наступним етапом роботи МОЗ з наближення допомоги з ментального здоровʼя для українців стане психологічна реабілітація. Реалізовувати таку послугу планується на базі закладів курортно-санаторного лікування, сама послуга буде спрямована на відновлення ментального здоровʼя людини.
Крім того, у рамках реалізації спільного зі Світовим банком проєкту HEAL, до кінця 2024 року МОЗ будуть створені простори з психологічного розвантаження у щонайменше 60 закладах охорони здоровʼя, які надають первинну медичну допомогу населенню громад.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоровʼя розробило порядок надання психосоціальної допомоги, яким планується визначити основні організаційно правові засади надання такої допомоги, а також затвердити валідні методи психологічної діагностики та психотерапії. А для покращення надання спеціалізованої психіатричної допомоги відомство розробило порядок стаціонарної психіатричної допомоги. Обидва документи перебувають у процесі держреєстрації.
Новые статьи:
- Встановлення нових стандартів у фармацевтичної галузі: деталі проєкту
- НСЗУ призупиняє оплати 36 лікарням: деталі
- Які послуги з підтримки психічного здоров’я можна отримати у свого сімейного лікаря?
- МОЗ: розроблення плану підвищення якості кардіохірургічної допомоги в Україні
- Захист патентних прав для фармкомпаній буде відбуватися за новими правилами
Также интересно посмотреть:
- Як отримати інсулін за програмою «Доступні ліки» безоплатно?
- Чи відчули пацієнти зменшення витрат на лікування під час використання програми «Доступні ліки»?
- Яким чином фінансуватимуться окремі заклади охорони здоров’я у 2024 році?
- Чи відчули пацієнти зменшення витрат на лікування під час використання програми «Доступні ліки»?
- Які цифровізовані сервіси для лікаря і пацієнта будуть впроваджені у 2024 році?