Телемедицина при діагностиці вагітних: нові технології в Україні

У період вагітності жінка прагне бути впевненою у власному здоров’ї та здоров’ї майбутньої дитини. Для цього їй потрібно регулярно проходити огляди в лікаря, який перевірятиме показники її стану. Проте візит до лікаря може стати проблемою, коли вагітна мешкає в сільській місцевості, перебуває близько до зони бойових дій або «її» лікарня зазнала руйнувань тощо. Для того, щоб вагітна мала своєчасний доступ до необхідних медичних послуг, знала стан свого здоров’я і плоду, українські лікарі почали використовувати кардіотокограф «Carebits».
З його допомогою можна здійснювати моніторинг серцебиття та понад 40 інших параметрів стану плоду. Цей компактний пристрій має низку переваг перед традиційними стаціонарними кардіотокографами, адже він оснащений двома зручними для носіння датчиками та інтуїтивно зрозумілим програмним забезпеченням, що дає можливість вагітним легко користуватися ним будь-де.
Також спеціалісти відзначають, що завдяки цьому кардіотокографу можливо не тільки своєчасно виявляти можливі ускладнення під час вагітності, але й ефективно реагувати на них. Це дозволяє знизити ризик для здоров’я матері та дитини, а також забезпечує вагітним спокій і впевненість.
МОЗ нагадує, що проєкт «Carebits» в Україні демонструє як сучасні технології покращують доступ до медичних послуг. Він є яскравим прикладом успішної адаптації таких технологій в умовах традиційної медичної інфраструктури, яка потребує відновлення через руйнування внаслідок обстрілів російською федерацією та інші виклики.
Подальший розвиток проєкту має потенціал розширити можливості телемедицини та покращити якість медичного обслуговування вагітних по всій Україні.
Новые статьи:
- Лікарям урізали оплату: НСЗУ не рахує не верифікованих пацієнтів
- Лікарям урізали оплату: НСЗУ не рахує не верифікованих пацієнтів
- Для фармацевтів запустили безкоштовний онлайн-курс про е-рецепт
- Перший етап розподілу в інтернатуру: понад 96% випускників уже отримали місця
- «Верифікація заради прозорості: як підтвердження даних пацієнтів змінює систему охорони здоров’я»
Также интересно посмотреть:
- В Україні почала діяти Програма медичних гарантій на 2024 рік: деталі
- Які психологічні послуги можна безоплатно отримати в педіатра у 2024 році?
- МОЗ представило революційні зміни в системі реабілітації у 2024 році
- На які ліки можна буде отримати е-рецепт у 2024 році?
- Лікування безпліддя за кошт держави: деталі ПМГ-2024