Що передбачено у вимогах до переліку обладнання пакета «Первинна медична допомога» на 2024 рік?
Поширеною проблемою сьогодення є порушення функціонування органу слуху. Створення алгоритму діагностики порушень слуху для первинної ланки дозволяє покращити якість діагностики, оптимізувати маршрут пацієнта, що призведе до покращення якості життя, тому що орган слуху має одне з вирішальних значень для загального розвитку і повноцінного життя людини.
Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 грудня 2022 року № 2272 Про затвердження Стандартів медичної допомоги «Раптова і гостра сенсоневральна приглухуватість» (далі - Стандарти) врегульовано надання медичної допомоги пацієнтам з раптовою і гострою сенсоневральною приглухуватістю.
Даний Стандарт надання допомоги передбачає мультидисциплінарний підхід за участю лікарів загальної практики-сімейних лікарів, лікарів-отоларингологів, лікарів-неврологів та інших фахівців за показаннями.
При підозрі на порушення слуху у пацієнта лікар загальної практики-сімейний лікар має зібрати скарги й анамнез у пацієнта, провести отоскопію для виключення патології вушної раковини та зовнішнього слухового проходу, провести дослідження слуху мовою, виконати низку досліджень із застосуванням камертонів – для визначення локалізації ураження звукового аналізатора, та в разі виявлення порушень надати електронне направлення до лікаря-отоларинголога. Виконання даних вимог зазначено у специфікаціях за пакетом «Первинна медична допомога»
При камертональному дослідженні слуху визначають, зокрема, такі показники:
- тривалість сприйняття (в секундах) камертону С128 повітрям;
- тривалість сприйняття (в секундах) камертону С2048 повітрям;
- тривалість сприйняття (в секундах) камертону С128 по кістці.
Відповідно до вимог до переліку обладнання пакета «Первинна медична допомога» Національна служба здоров’я України вимагає наявність одного камертону, без зазначення частоти, за місцем надання медичних послуг.
Відповідно до вимог до переліку обладнання пакета «Первинна медична допомога» на 2024 рік, Національна служба здоров’я України вимагає наявність одного камертону, без зазначення частоти, за місцем надання медичних послуг.
Новые статьи:
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
- Як оскаржити рішення експертної команди в Центрі оцінювання функціонального стану особи?
- Як діятимуть платні послуги у медзакладах? Пояснення очільника МОЗ
- МОЗ: вдосконалення протоколів лікування бойових травм
- МОЗ: в медзаклади будуть передані незавершені справи МСЕК про інвалідність
Также интересно посмотреть:
- Деякі бюро судмедекспертизи перейдуть до сфери управління МОЗ: деталі
- Медична довідка для зарахування дитини до школи буде надаватися за новими правилами
- Нові правила для вагітних або як піти у декретну відпустку
- МОЗ прийняло законопроєкт про медичні вироби: деталі нововведень
- НСЗУ перевіряє дані медпрацівників: як це відбувається?