Формування медичних кластерів є ефективним інструментом для збереження здоров’я: деталі
Одним із важливих напрямів розвитку та інтеграції у сфері охорони здоров’я є формування медичних кластерів. Це об’єднання профільних стейкхолдерів за територіальним принципом для вирішення конкретних завдань та викликів, пов’язаних зі збереженням та відновленням здоров’я.
Загалом в рамках кластерів співпрацюють медичні та освітні заклади, бізнес, неурядовий сектор та державні органи влади, що діють у певній сфері та взаємодоповнюють один одного.
«Війна спричинила багато викликів та криз у сфері охорони здоров’я. Водночас вона також спровокувала неабияку підтримку України у світі та відкрила багато шляхів для налагодження міжнародної взаємодії. Щоб успішно реалізувати цей потенціал, нам потрібні дієві інструменти. І саме кластерний підхід є одним з ефективних механізмів вирішення складних завдань та викликів у сфері охорони здоров’я», — зазначила заступниця міністра з питань євроінтеграції Марина Слободніченко під час вебінару від ECHAlliance про досвід створення та ефективної взаємодії медичних кластерів.
В рамках вебінару заступниця міністра закликала українських представників медичної спільноти обʼєднуватися у кластери не тільки в рамках свого регіону, але й налагоджувати зв’язки з інституціями та профільними спільнотами ЄС. Це допоможе інтегрувати в Україну найкращі підходи та практики країн європейського простору, а також доєднатися до формування спільних політик у сфері здоров’я. Зокрема, формування кластерних об’єднань з країнами ЄС є однією з переваг отримання грантів в рамках програми EU4Health.
Відмічається, що нині в Україні вже існує 6 регіональних медичних кластерів — у Львові, Харкові, Вінниці, Рівному, Києві та Дніпрі. Вони були створені у співпраці з ресурсним центром «Медичні кластери України» Українського кластерного альянсу.
Новые статьи:
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
Также интересно посмотреть:
- Коли компʼютерну томографію можливо провести безоплатно?
- НСЗУ нагадала основні правила звернення до лікаря
- НСЗУ: деталі пакета медичного огляду для призовників
- Як встановлюють групу інвалідності залежно від діагнозу? Пояснення МОЗ
- Відкриття відділення трансплантації кісткового мозку у Львові: які можливості з’являться для українців?