Перевозка больных

Медичне обладнання

Чи залишається паліативна допомога для тяжких пацієнтів безоплатною?

Чи залишається паліативна допомога для тяжких пацієнтів безоплатною? Програма медичних гарантій продовжує діяти, а держава – оплачувати медзакладам з бюджету безоплатні для дітей та дорослих медичні послуги, в т.ч. – паліативну допомогу.

Відзначається, що мета паліативної допомоги — забезпечити максимально можливу якість життя пацієнтам із важкими та невиліковними хворобами та допомогти їхнім близьким, які залучені у процес догляду. 
Паліативна допомога надається як стаціонарно, так і вдома. 
Так послуги в стаціонарі передбачають:
  • лікування больового синдрому ненаркотичними та наркотичними препаратами;
  • необхідні лабораторні та інструментальні обстеження;
  • кисневу та респіраторну підтримку;
  • харчування, зокрема, лікувальне;
  • засоби для мобільності (колісні крісла, милиці тощо);
  • ліки та медвироби з Нацпереліку та закуплені коштом інших бюджетних програм;
Повний перелік послуг можна дізнатися на сайті НСЗУ за посиланням (пункт 35 Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям).
 
Отримати стаціонарну паліативну допомогу безоплатно можна за направленням лікаря, з яким укладена декларація, лікуючого лікаря або лікаря мобільної паліативної служби, а також при переведенні з іншого закладу чи клінічного підрозділу.
Звертається увага, що паліативні мобільні бригади виїжджають до пацієнтів додому і надають послуги, аналогічні послугам у стаціонарі, крім тих, для яких треба безпосередньо перебувати в лікарні. 
Крім того, такі фахівці можуть взаємодіяти з пацієнтом дистанційно. Комунікація має відбуватися не рідше, ніж один раз на тиждень. Для пацієнтів, які отримують паліативну допомогу вдома, медичний заклад має надати цілодобовий номер телефону.

Медична платформа