Перевозка больных

Медичне обладнання

МОЗ: перелік документів для внутрішньо переміщених медиків при працевлаштуванні в інші медзаклади

МОЗ: перелік документів для внутрішньо переміщених медиків при працевлаштуванні в інші медзакладиМіністерство охорони здоров'я України врегулювало норми працевлаштування медпрацівників, які через повномасштабну війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи, у медзаклади інших регіонів України для надання медичних послуг населенню.

Відмічається, що мова йде про питання тимчасового залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я, яке врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України».
 
Порядок працевлаштування в іншому закладі охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників такий же самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Тобто медик має подати пакет документів, що складається з:
  • паспорта або ID-картки — документу, що засвідчує особу;
  • ідентифікаційного номера;
  • документа, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію);
  • документа, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка);
  • заяви з проханням про прийняття на роботу.
За наявності кандидат може також подати інші додаткові документи. 
 
Під час війни, якщо особа загубила документи, або якщо немає можливості їх забрати/отримати, то відповідно до ст. 14-1 ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», що містить безконтактний електронний носій (ID-картка), та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, які сформовані у сервісі «Дія», мають таку ж юридичну силу, що й звичайні, паперові оригінали. Тому у разі втрати паспорта варто використовувати мобільний застосунок «Дія».
 
Подати документи на оформлення ID-картки та закордонного паспорта, а також відновити втрачені документи можна у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). 
Станом на сьогодні можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 2 375 внутрішньо переміщених медичних працівників. 
Серед них: 1 349 лікарів, 718 фахівців (медичні сестри/брати, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевти), 308 технічних працівників.

Медична платформа