До кінця року в Україні будуть працювати понад 300 кисневих станцій: деталі

За словами міністра, минулого року 118 кисневих станцій вдалося закупити коштом урядової субвенції. Наразі частина з них вже встановлені в лікарнях та надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19.
«118 кисневих станцій були закуплені за кошти урядової субвенції та наразі монтуються в лікарнях. Окрім того, ДП «Медичні закупівлі України» придбало додатково 225 станцій, їх постачання здійснюється вже зараз. Сьогодні перевірив, як відбувається встановлення однієї з таких станцій у лікарні на Одещині. Таким чином, після завершення робіт за один рік кількість постійних кисневих станцій в Україні збільшиться майже у 8 разів», — повідомив Віктор Ляшко.
Наприкінці грудня минулого року ДП «Медичні закупівлі України» уклало договори на придбання 225 кисневих станцій, загальною вартістю у 648 мільйонів гривень. Попередньо, у рамках цієї закупівлі, було заплановано придбати 196 станцій, однак, завдяки конкуренції на аукціоні, вдалося зекономити кошти та додатково придбати ще 29 станцій.
Продуктивність однієї такої станції — 500 л/хв. Кожна з них має у комплекті додаткові газоаналізатори, витратоміри та можливість дистанційного керування. Завдяки цьому лікарня зможе відстежувати, скільки вона отримує кисню та якої якості.
Наразі обладнання для автономної генерації кисню вже встановлюється в регіонах, у лікарнях, які надають допомогу пацієнтам, хворим на коронавірусну інфекцію.
Таким чином, після завершення робіт, українські медзаклади матимуть 385 постійних кисневих станцій — це майже у 8 разів більше, ніж торік.
Новые статьи:
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні
Также интересно посмотреть:
- НСЗУ: особливості безоплатного лікування онкозахворювань
- МОЗ: підготування медичних закладів до запуску е-рецепту на антибіотики
- Медики в Україні вже почали отримувати вищі зарплати: коментарі очільника МОЗ
- Уперше з початку пандемії було зроблено понад 100 тисяч ПЛР-досліджень за добу: деталі
- Медики не отримали обіцяне підвищення зарплати від 1 лютого: коментарі НСЗУ