Унікальне обладнання в Охматдит для проведення променевої терапії дітям: деталі
Вперше у національній дитячій спеціалізованій лікарні з’явилась можливість надавати повний спектр медичних послуг у боротьбі з дитячим раком.
НДСЛ «Охматдит» за бюджетні кошти придбав спеціальне обладнання для лінійного прискорювача, яке значно розширює можливості лікування в закладі: програмне забезпечення обладнання оновлено до останньої версії, а опромінення тепер можна здійснювати безпечніше, використовуючи високі потужності.
Зокрема, тепер пацієнти закладу матимуть доступ до послуги з тотального опромінення тіла (total body irradiation). Це процедура, яка необхідна для підготовки до трансплантації кісткового мозку. Відтепер діти, які потребують такої допомоги, отримуватимуть її безоплатно в державному закладі. Раніше для виконання тотального опромінення доводилось відправляти маленьких пацієнтів за кордон.
«Щороку в Охматдиті отримують променеву терапію близько 150 дітей. Понад 50% пацієнтів приїздять із різних регіонів країни. Тому інфраструктурні зміни в медичній галузі є для нас пріоритетом, адже переоснащення лікарень – це можливість медикам працювати з новітнім обладнанням, здатним проводити якісну діагностику та ефективне лікування, зокрема маленьких пацієнтів», – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Відзначається, що робота лінійного прискорювача останньої версії вдасться значно розширити перелік методик променевої терапії, а також дозволить опромінювати більш швидко та точно відразу декілька зон у дитини.
Новые статьи:
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- Як МОЗ посилює національну політику боротьби з антимікробною резистентністю?
- МОЗ затверджуватиме маршрути екстреної допомоги: деталі
- Парламент прийняв Державний бюджет на 2025 рік: які видатки на сферу охорони здоров’я?
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: створення мережі референтних центрів з питань рідкісних захворювань
- МОЗ: українці оформили понад чотири мільйони електронних документів
- Скільки коштів було виділено на препарати для лікування орфанних захворювань у 2022 році?
- Пріоритетні проєкти електронної охорони здоров’я: коментарі очільника МОЗ
- Проведення аудиту реабілітаційних закладів: коментарі очільника МОЗ