Евакуація пацієнтів в одеській COVID-лікарні через брак кисню: деталі
На Слобідці в Одесі в Центрі соціально значущих хвороб - однієї з опорних лікарень регіону по COVID-19 - закінчився кисень, десятки пацієнтів евакуювали до іншого медзакладу.
Пацієнтів переводили в інше відділення лікарні з вечора вівторка до 4 ранку середи.
Сьогодні на брифінгу деталі інциденту пояснила керівник центру Світлана Єсипенко.
За її словами, 26 жовтня в центрі склалася позаштатна ситуація, тому що протягом останніх шести тижнів почалися збої з постачанням кисню. Тому пацієнтів перемикали на балонний кисень, що "не дуже правильно в тактиці лікування хворих", підключених до апаратів ШВЛ.
Як пояснила Єсипенко, підприємства "Кріогенсервіс" та "Кріопром", з якими укладені відповідні договори, не виконують свої зобов'язання.
"Це якраз ті постачальники, які забезпечували роботу циліндра на Міхновського, 50 (з розташованого тут відділення евакуювали хворих). У відділенні перебували 43 пацієнти, з яких 13 – на ШВЛ...", - розповіла Єсипенко.
За її словами, хворих евакуйовували приблизно з 19:00 вівторка до 04:00 середи, 27 жовтня. В евакуації, яка проводилася в інше відділення центру (на вулицю Ядова), були залучені всі анестезіологи зазначеної медустанови, спецавтомобілі медицини катастроф і так далі.
Як зазначила керівник, про проблеми з киснем були завчасно поінформовані чиновники профільного департаменту ОДА. Зокрема, було відомо, що кисню вистачить тільки до 16:00, а пізніше стало зрозуміло, що постачальник його не привезе. Тому було ухвалено рішення про перевезення пацієнтів, яких до останньої хвилини супроводжувала завідувачка реанімації та 10 анестезіологів.
Відділення на Ядова киснем забезпечує інший постачальник, а підрозділи на Міхновського не будуть функціонувати, поки не отримають відповідних гарантій від вищеназваних компаній-постачальників.
За даними Єсипенко, у відділенні на Ядова є централізований кисень, запасів повинно вистачити до початку листопада.
У відділення на вулицю Ядова пацієнтів транспортували з апаратами ШВЛ та іншим цінним обладнанням. Як стверджують чиновники, ніхто з евакуйованих не помер, їхній стан не погіршився.
Новые статьи:
- Отримання тест-смужок за програмою реімбурсації у 2025 році: що зміниться для пацієнтів?
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?
- МОЗ: розширення медичних послуг для ветеранів
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
Также интересно посмотреть:
- Чи існує ймовірність колапсу медичної системи? Коментарі Радуцького
- МОЗ: дозвіл на вакцинацію проти COVID-19 дітей віком від 12 років
- НСЗУ: збільшення тарифу для лікарень за надання допомоги пацієнтам з COVID-19
- Кузін розповів, кому в Україні рекомендуватимуть додаткову дозу вакцини проти COVID-19
- Чому медиків не зобов'язали вакцинуватися проти COVID-19? Коментарі очільника МОЗ