Чи підтримують українські педіатри COVID-вакцинацію дітей?

В Українській академії педіатричних спеціальностей повідомили, що цілком розділяють погляди Європейської академії педіатрії щодо COVID-імунізації дітей та підлітків, яка закликала щепити їх проти коронавірусної хвороби для формування популяційного імунітету та припинення пандемії.
Однак в Українській академії заявили, що першочергово щеплення мають отримати люди, які входять до груп високого ризику тяжкого перебігу захворювання, розвитку ускладнень та смерті від COVID-19. Водночас в УАПС повідомили, що підтримують рішення Міністерства охорони здоров’я України щодо надання дозволу на використання вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech згідно з інструкцією дітям віком від 12 років з груп ризик з наявними супутніми хворобами та які не мають протипоказань до вакцинації.
Своєю чергою Консультаційний орган Великобританії з вакцин не рекомендує робити щеплення проти COVID-19 здоровим дітям у віці від 12 до 15 років. Однак, чотири головних медичних директорів країни повинні додатково вивчити це питання, перш ніж буде прийнято остаточне рішення.
Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я і соціального забезпечення (DHSC), подальші рекомендації з вакцинації молодих людей в цій віковій групі будуть надані після оцінки Об’єднаного комітету з вакцинації та імунізації (JCVI), який своєю чергою, розширив список підлітків з груп ризику, яким дозволено робити щеплення проти коронавірусу.
Міністр охорони здоров’я Великої Британії Саджид Джавід сказав, що перш ніж прийняти рішення уряд «розгляне рекомендації головних лікарів, ґрунтуючись на рекомендаціях JCVI». Очікується, що результат оголосять за кілька днів.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Гострий мозковий інсульт: лікування за ПМГ-2022
- Фінансова допомога для України для зменшення впливу COVID-19: деталі
- ЦГЗ: запуск оновленої платформи дистанційного навчання
- Поєднання вакцини проти COVID-19 та ГРВІ: пояснення МОЗ
- МОЗ: створення онлайн-курсу “Киснева терапія в амбулаторних та домашніх умовах”