Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

НСЗУ: виправляти дані про вакцинацію повинен лікар, який її проводив

НСЗУ: виправляти дані про вакцинацію повинен лікар, який її проводивКоманди, які вакцинують населення проти COVID-19, мають обов’язково вносити дані про щеплених осіб в електронну систему охорони здоров’я. Якщо інформація не повна або помилкова, пацієнт має повне право вимагати змінити дані про вакцинацію. 
 
Про це під час пресбрифінгу наголосив директор Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров’я НСЗУ Дмитро Черниш.
 
Дані в електронну медичну картку мають бути внесені коректно та в повному обсязі, підкреслив Дмитро Черниш. Тому він порадив пацієнтам обов’язково запитати, чи вніс лікар дані про вакцинацію в електронну систему охорони здоров’я. Адже на основі цієї інформації можна буде отримати документ про вакцинацію. 
 
Також пацієнт може перевірити, чи внесли дані про вакцинацію в електронну систему, звернувшись до сімейного лікаря (зокрема через телефон). На основі наявних та коректних даних лікар може виписати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Якщо дані про проведену вакцинацію відсутні або вони некоректні, пацієнт має звернутися до пункту, де робив вакцинацію. 
 
«Внести чи виправити дані про вакцинацію має той лікар, який її проводив у відповідному пункті щеплення. Якщо щеплення пацієнт робив у свого сімейного лікаря — потрібно звертатися до нього», - наголосив Дмитро Черниш. 
 
Команди, які здійснюють вакцинацію, мають обов’язково вносити дані про вакцинованих осіб в електронну систему охорони здоров’я. Цю вимогу, зокрема, передбачає договір з НСЗУ. Також директор департаменту попросив медичних працівників не ігнорувати звернення пацієнтів, які виявили неправдиву інформацію та звернулися щодо виправлення даних про вакцинацію. 
 
«І для ковід-сертифікату, і для міжнародного свідоцтва про вакцинацію використовуються дані електронної системи охорони здоров’я. Якщо лікар їх туди не вніс, пацієнт не може отримати документ, який підтверджує вакцинацію», — пояснив Дмитро Черниш.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники

    


Алкофарм