Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

МОЗ: нові правила використання ультрафіолетового випромінювання в закладах охорони здоров’я

МОЗ: нові правила використання ультрафіолетового випромінювання в закладах охорони здоров’я Від сьогодні, 3 серпня, в Україні діють нові правила застосування ультрафіолетового випромінювання для знезараження повітря та поверхонь у приміщеннях, де надається медична допомога, а також послуги із соціального захисту населення.

Чинні зміни впроваджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 6 травня 2021 року № 882 «Про затвердження санітарно-протиепідемічних правил і норм використання ультрафіолетового бактерицидного випромінювання для знезараження повітря та дезінфекції поверхонь у приміщеннях закладів охорони здоров’я та установ/закладів надання соціальних послуг/соціального захисту населення» (Наказ № 882).
 
Новий Наказ передбачає:
  • коли має використовуватися ультрафіолетове бактерицидне випромінювання (УФБВ);
  • якими є вимоги до ультрафіолетових ламп і приміщень, де їх розміщують;
  • коли лампи потребують заміни і якою має бути їхня інтенсивність;
  • за яких умов люди можуть перебувати в приміщенні, що знезаражується УФБВ;
  • хто планує і приймає роботи з монтажу випромінювачів;
  • як визначити ефективність роботи УФБВ та частоту очищення лапм.
Наказ № 882 направлений на удосконалення протидії поширенню туберкульозу та інших інфекційних захворювань, попередження внутрішньогоспітального інфікування пацієнтів та відвідувачів, зниження ризику професійних захворювань працівників закладів охорони здоров’я та установ/закладів надання соціальних послуг.
 
Відмітимо, що до цього часу в Україні не було уніфікованих процедур використання УФБВ, адже «Санітарні правила устрою, обладнання та експлуатації лікарень, пологових будинків та інших лікувальних стаціонарів» (СанПиН 5179–90), які регулювали це питання, втратили чинність ще в січні 2016 року.
 
Придбати сертифікований бактерицидний рециркулятор або бактерицидний опромінювач можливо в медичному маркеті ITMED за доступною ціною.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники