Програма медичних гарантій: нові пакети послуг для пацієнтів

Тож з 1 липня пацієнти отримуватимуть гарантовану медичну допомогу за двома новими пакетами - “Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах” та “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”.
За статистикою, протягом 2019 року кількість пацієнтів, які потребують перитонеального діалізу, зросла майже на 7 %. Перитонеальний діаліз - це життєво необхідна для них процедура. При цьому він є технічно простим, безпечним. А також найдешевшим та достатньо ефективним методом діалізу у пацієнтів.
На лікування методом перитонеального діалізу за Програмою медичних гарантій-2021, закладено понад 168 млн грн. Тариф на медичні послуги за цим пакетом, визначається як капітаційна ставка за одного пацієнта на день та становить 806 гривень за проведення постійного перитонеального діалізу, та 1 384 гривні за проведення апаратного перитонеального діалізу.
Щодо пакета з психіатричної допомоги, яка надаватиметься мобільними мультидисциплінарними командами. Ця послуга ще більше наблизить психіатричну допомогу до пацієнтів із розладами психіки та поведінки. Адже вона розрахована на пацієнтів, які завершили лікування в стаціонарі. Після того, як пацієнт повертається додому ним опікується мобільна мультидисциплінарна команда. Це допомагає особам з розладами поведінки й психіки адаптуватись до ритму життя в соціумі.
Таку мобільну команду не можна викликати телефоном. Направлення на отримання допомоги від команди можна отримати у лікаря-психіатра або у свого сімейного лікаря. Якщо у пацієнта розвивається раптове погіршення стану, яке загрожує його здоров’ю чи життю, то варто звернутися по екстрену медичну допомогу за номером 103.
На надання послуг мобільними мультидисциплінарними командами, у рамках Програми медичних гарантій, закладено 60 млн грн. Тариф на медичні послуги з психіатричної допомоги визначається, як глобальна ставка за 1 команду на місяць, та становить 50 535 гривень на місяць. Тобто стільки платитиме НСЗУ надавачу за кожну таку команду.
Впровадження цих нових пакетів сприятиме пацієнтоорієнтованості та сімейно орієнтованості на спеціалізованому рівні. Та значно поліпшить якість та ефективність медичних послуг для українських пацієнтів.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: оголошення конкурсу на посади членів наглядової ради ДП “Медичні закупівлі України”
- Початок роботи чат-боту «Лікуйся» для онкохворих: деталі
- Медичні закупівлі України: лікарні не можуть забезпечити відстеження ланцюжка поставки препаратів
- Запуск бета-тестування COVID-сертифікатів в "Дії": подробиці про запис
- МОЗ: початок роботи Центрів контролю та профілактики хвороб