Рада урегулювала питання соціального захисту медпрацівників постраждалих від COVID-19

За відповідний законопроєкт №5415 "Про внесення змін до ст. 39 закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо врегулювання окремих питань соціального захисту медпрацівників, постраждалих від коронавірусної хвороби (COVID-19)" за основу та в цілому проголосували відповідно до 332 і 337 народних депутатів.
Згідно з законопроєктом, держава встановлює страхові виплати медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров'я у разі встановлення групи інвалідності внаслідок захворювання на COVID-19 упродовж одного року від дня захворювання (у нині чинному законі - впродовж одного календарного року).
У законопроєкті зазначається, що медпрацівники отримують страхові виплати в разі встановлення групи інвалідності внаслідок захворювання на COVID-19 за умови, що таке захворювання пов'язане з виконанням професійних обов'язків в умовах підвищеного ризику зараження, залежно від встановленої групи інвалідності та ступеня втрати професійної працездатності, але не менше за 300-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому встановлено групу інвалідності.
Нагадаємо, що з 1 липня 2020 року в Україні діє закон про страхові виплати медикам або їхнім родинам, яким передбачено компенсацію від держави: якщо медичний працівник визнаний інвалідом внаслідок COVID-19 та якщо хвороба призвела до смерті.
За рішенням Кабміну, якщо медичному працівнику, який перехворів COVID-19, буде встановлена інвалідність першої групи, то він має отримати 840 тис. 800 грн, якщо друга група інвалідності – 735 тис. 700 грн, третя група – 630 тис. 600 грн.
У разі смерті медичного працівника, яка пов’язана з професійним захворюванням, родина загиблого медика має отримати 1 млн 575 тис. 500 грн.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Заборона продажу ліків дітям: Верховна Рада розгляне законопроєкт
- Офіс президента: створення в кожній області України центрів трансплантації
- Які безоплатні медичні послуги може отримати дитина за ПМГ-2021?
- Створення напряму підготовки фахівців із біобезпеки в новому університеті президента: деталі
- Вплив пандемії на випадки звернення людей в лікарні: деталі