Підвищення заробітної плати медичним працівникам: Ляшко знайшов новий спосіб
Про це розповів новий очільник МОЗ Віктор Ляшко на засіданні Комітету.
«Стосовно зарплат, перше, що потрібно зробити, це звернути увагу на розвиток елементів корпоративного управління в закладах охорони здоров’я, які перейшли на автономізацію. Оскільки сьогодні необхідно зменшити одноосібний вплив керівника закладу на розмір заробітної плати й зменшити диспропорцію, яка існує в заробітній платі молодшого медичного працівника й адміністрації тієї чи іншої лікарні», — сказав Ляшко.
Надалі, за його словами, мова йде про фінансування з бюджету Програми медичних гарантій, фінансування на місцевому рівні комунальних послуг та матеріально-технічної бази медзакладів.
Окрім того, за словами Ляшко необхідно також залучати додаткові інвестиції, які дадуть певний ресурс для заробітної плати медпрацівникам.
«Ці інвестиції можна досягати різними шляхами. Перше — визначити розуміння страхової моделі в нашій системі, звідки НСЗУ може отримати додаткові кошти, щоб збільшити Програму медичних гарантій по тих чи інших послугах, і зокрема в Програмі медичних гарантій зафіксувати певну мінімальну заробітну плату на тому рівні, який був би прийнятний для галузі й був би ринковим для всієї сфери», — сказав він.
Щодо страхової моделі медобслуговування, Ляшко наголосив, що у його баченні страхова модель — це додаткові кошти, які приходять в НСЗУ, яка є закупівельником медичних послуг в Україні, і це кошти, які приходять з позабюджетних. Але до цієї моделі є ряд запитань, які потребують обговорення, в тому числі й політичних дискусій, а саме хто і як повинен це робити, хто і як потрапляє в модель. Також було наголошено на тому, що існує розуміння наявності Конституції, яка гарантує певні права кожному з наших громадян.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Денис Шмигаль назвав приблизні терміни “розквіту” екстреної медичної допомоги
- Эксперты ВОЗ призывают тщательно взвешивать своё решение, планируя путешествия
- Звершення масштабної реконструкції відділень екстреної медичної допомоги: деталі
- “Медичні закупівлі України” вказали переваги прямих контрактів з виробниками ковідних вакцин
- Ляшко: представлення концепції розвитку охорони здоров'я з окремим блоком про медстрахування