Запровадження стандарту медичної допомоги з реабілітації після COVID-19

«В Україні запроваджують сучасну систему надання якісної реабілітаційної допомоги безпосередньо в закладах охорони здоров’я із самого початку захворювання або травми із залученням повного складу фахівців із реабілітації», – зазначила Микичак.
Зокрема, розробили Стандарти медичної допомоги «Реабілітація пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) та реконвалесцентів». Цей Стандарт вже надіслали в регіональні департаменти охорони здоров’я для обговорення і найближчим часом затвердять у відповідних підрозділах і відомствах.
Також МОЗ сформував пропозиції до НСЗУ щодо запровадження нового пакета медичних послуг із реабілітації для надання сучасної реабілітаційної допомоги пацієнтам після перенесеної коронавірусної хвороби.
Міністерство вже доручило керівникам структурних підрозділів із питань охорони здоров'я обласних та Київської міської державних адміністрацій забезпечити осіб, які перенесли середню і важку форму захворювання на COVID-19, послугами з реабілітації. Для цього необхідно визначити та затвердити мережу закладів охорони здоров’я, зокрема й санаторно-курортних закладів місцевого підпорядкування, та забезпечити таким пацієнтам доступ до спеціалізованої допомоги.
Заступниця міністра звернула увагу, що з метою забезпечення санаторно-курортного лікування та реабілітацію 6 квітня 2021 року МОЗ видав наказ, який передбачає приймання профільних пацієнтів у спеціалізованих (спеціальних) санаторіях МОЗ України.
«У такий спосіб, завдяки наявній мережі лікувальних закладів та зважаючи на всесвітній досвід, пацієнти за скеруванням сімейного лікаря можуть отримувати певний обсяг постковідної реабілітації в Україні. Цю роботу ми постійно розширюємо і, відповідно до затвердженого Стандарту, будемо розвивати й продовжувати реабілітацію постковідних пацієнтів, оскільки в цьому є нагальна потреба», – резюмувала Микичак.
Новые статьи:
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні
Также интересно посмотреть:
- Яку заробітну плату готові платити медичним працівникам роботодавці?
- Які безоплатні медичні послуги може отримати пацієнт з орфанною (рідкісною) хворобою?
- Розгортання вакцинальних центрів у великих містах України: деталі
- Захист медичних працівників має забезпечити безперебійне надання екстреної медичної допомоги: МОЗ
- Внесення змін у протокол лікування COVID-19: МОЗ