Створення інноваційного медичного центру в Маріуполі: деталі

«Відколи на Сході України розпочалася війна, жителі регіону залишились без належної медичної допомоги. Крім того, студенти та викладачі Донецького медичного університету були вимушені протягом років навчатися не в кращих умовах. Відкриття сучасного медичного закладу зможе комплексно покращити медичну допомогу в регіоні», - повідомив міністр під час підписання Меморандуму.
Сучасний медичний центр охоплюватиме комплекс медичних закладів, науково-дослідний центр, медичний коледж, університет, багатопрофільну клініку, житловий фонд для викладачів, медичного персоналу та студентів. Все це буде на одній території. Подібні медичні центри є в Німеччині, Туреччині, Ізраїлі та інших країнах Європи.
«Мета - створити еталонний медичний центр із потужною науковою базою. Зараз мільйони людей виїжджають з країни в Ізраїль, Німеччину, США, щоб зробити складну операцію і пройти курси реабілітації. У наших силах змінити це. Зробити так, щоб Україна славилася сильною медициною, якісними послугами, сучасним обладнанням та передовими медичними розробками», - наголосив Вадим Бойченко.
За планом у центрі має бути кампус для студентів, щоб вони могли отримати потужну освіту, здобувати практичні навички та працювати тут. А науково-дослідчий центр буде базою для розвитку сучасних галузей у медицині – генетики та репродуктивного здоров’я.
«Ми пішли європейським шляхом: не почали реконструювати старі клініки та повертатися в минуле, а вирішили побудувати університетську багатопрофільну клініку. Поряд із нею на одній території плануємо звести університетський корпус та іншу інфраструктуру», - повідомив Борис Тодуров.
В планах завершити створення центру через 3-4 роки. Наразі вже працюють над технічним завданням для архітектурних організацій. Скоро буде проведена презентація візуалізації проєкту з деталізацією.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Як в електронному варіанті можливо обрати сімейного лікаря?
- Яких обертів набирає реформа медичної освіти? Припинення існування Дніпропетровської медичної академії
- Початок імунізації сімейних лікарів та відкриття кабінетів щеплень: деталі
- МОЗ розповіло про труднощі, які виникають при отриманні партій вакцин
- Чому приватним клінікам невигідно укладати договір з НСЗУ?