МОЗ розповіло про труднощі, які виникають при отриманні партій вакцин
МОЗ продовжує планову діяльність у напрямі отримання додаткових партій вакцин проти COVID-19 як згідно з укладеними контрактами, так і в рамках глобальної ініціативи COVAX, до якої долучена Україна.
Про це було повідомлено на брифінгу міністром охорони здоров’я Максим Степанов. Він розповів і про певні труднощі, пов’язані з отриманням партій вакцин.
“Ці труднощі виникають не тільки в Україні, а й в усьому світі. Це відбувається у зв'язку з тим, що наші світові фармвиробники, які безпосередньо розробляли вакцини, робили це достатньо швидко. І третя стадія клінічних досліджень, як це передбачається у звичайних умовах, ще не завершена”, – зазначив Степанов.
Щоб прискорити процес отримання препаратів для вакцинації, за ініціативи МОЗ парламент ухвалив законопроєкт №5247 про внесення змін до Закону «Про лікарські засоби», яким дозволив екстрене використання вакцин. Міністр наголосив, що внесення подібних змін до законодавства – світова практика, яку застосовують у багатьох країнах, зокрема в ЄС, Великобританії, США та Новій Зеландії.
Однак при цьому є важливим захист нашого населення від можливих наслідків використання вакцин.
«Саме тому уряд України бере на себе відповідальність за застосування цих вакцин і за будь-які непередбачувані наслідки. З цією метою буде створений відповідний Фонд щодо покриття шкоди, яка може бути завдана внаслідок використання вакцини», – заспокоїв міністр.
Також Степанов котрий раз наголосив на тому, що не варто політизувати тему вакцинування та можливих побічних наслідків. На його переконання, користь від щеплення в багато разів перевищує можливі побічні ефекти. Так, за словами Степанова, вакцинована людина якщо і захворіє, то перенесе хворобу безсимптомно, у легкій формі.
«Навколо вакцини багато маніпуляцій, фейків. Цей процес дуже політизований, що нам, лікарям, дуже заважає. Тому що вакцина – це про здоров'я. Хочу, щоб всі ви розуміли, що вакцинація дорівнює життю», – резюмував міністр.
Новые статьи:
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
- Як МОЗ посилює національну політику боротьби з антимікробною резистентністю?
- МОЗ затверджуватиме маршрути екстреної допомоги: деталі
- Парламент прийняв Державний бюджет на 2025 рік: які видатки на сферу охорони здоров’я?
Также интересно посмотреть:
- Чому приватним клінікам невигідно укладати договір з НСЗУ?
- Хто може стати потенційним донором органів? Пояснення від МОЗ
- Чому виробників COVID-вакцин звільнили від відповідальності за можливі негативні наслідки?
- Початок другого етапу вакцинації проти COVID-19: деталі
- Скільки отримають медичні заклади від НСЗУ, за надання допомоги пацієнтам з ВІЛ?