Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Як в електронному варіанті можливо обрати сімейного лікаря?

Як в електронному варіанті можливо обрати сімейного лікаря?Національна служба здоров’я створює аналітичні дашборди для пацієнтів та медичної спільноти щодо реального стану у медичній галузі. 
Трансформація системи охорони здоров’я відбувається паралельно з цифровою трансформацією і не рухається без електронної системи охорони здоров’я. Завдяки електронній системі Національна служба здоров’я України отримує вірогідну інформацію про те, скільки пацієнтів, з якими діагнозами, в яких медзакладах лікуються, та які справжні витрати держави на надання медичної допомоги.
 
Електронна система охорони здоров’я створила можливість бачити прозоро та відкрито дані з наступним оперативним обміном інформацією.
НСЗУ не лише публікує відкриті дані, а й створює аналітичні дашборди, тобто візуалізує інформацію у зручному форматі. Наприклад, на основі даних про укладені декларації, з’явився дашборд «Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги». На ньому пацієнт може самостійно подивитися, де є найближчий заклад, який підписав договір із НСЗУ, які лікарі там працюють і скільки вони мають пацієнтів. Ця інформація допомагає вільно обирати лікаря.
Наразі на сайті НСЗУ 24 дашборди. З їх  допомогою пацієнт може дізнатися:
  •  які послуги за Програмою медичних гарантій надає будь-який заклад охорони здоров’я, що підписав договір з НСЗУ;
  •  де можна укласти декларацію та з яким лікарем;
  •  де розташована найближча аптека з Доступними  ліками; 
  •  скільки грошей отримав медзаклад від НСЗУ та за які послуги.
Більшість дашбордів стосуються первинної медичної допомоги,  інформації щодо Covid-19 та про “Доступні ліки”.
 
Найпопулярнішим дашбордом за останній час став інструмент який показує, скільки закладів уже подали свої пропозиції, щоб укласти договір з НСЗУ і працювати з 1 квітня за новою Програмою медичних гарантій. На другому місці дашборд, про який уже згадували - “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги”. Це один з найкорисніших інструментів, адже дозволяє побачити, з яким лікарем можна підписати декларацію. 
 
Ще один корисний для пацієнта дашборд - “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. Зараз пацієнт не обмежений у виборі медичного закладу. Він може звернутись з електронним направленням туди, де йому зручно. Це може бути медзаклад комунальної або приватної форми власності, або ж лікар, який має власну практику. Головна умова - наявний договір з НСЗУ.  Дашборд “про укладені договори” показує, чи надає обраний вами заклад потрібну послугу.
 
Ще один важливий дашборд - “Оплати надавачам медичної допомоги за програмою медичних гарантій”. На ньому пацієнт може побачити скільки грошей та за які послуги отримала та чи інша лікарня за договором з НСЗУ. Така інформація допоможе уникнути маніпуляцій про те, що “держава не виділила грошей”. Адже отримані кошти заклад у першу чергу має спрямувати на надання безоплатних послуг пацієнтам.
 
Для тих пацієнтів, які не мають доступу до електронних інструментів, або не мають уміння користування ними, працює контакт-центр НСЗУ. За коротким безплатним номером 16-77 також можна отримати інформацію, про те, як обрати лікаря, в якій лікарні отримати послугу та багато іншого. 

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED