Антибактеріальна терапія: вплив її призначення під час вагітності

Так група вчених з Данії використовувала інформацію з Данської національної групи новонароджених (DNBC), в яку з 1996 по 2002 рік вносилися дані про здоров'я новонароджених дітей.
У дослідження були включені медичні карти понад 32,6 тисячі дітей і результати телефонних опитувань їхніх матерів, які проходили анкетування на 16 і 30 тижні вагітності, відразу після пологів, а також через 11 років.
У цій вибірці понад 5,5 тисяч дітей народилися від жінок, які приймали антибіотики під час вагітності. За одинадцятирічний період спостережень бронхіальна астма виявилася у більш ніж 4,2 тисячі маленьких пацієнтів.
Примітно, що ризик розвитку цього захворювання був пов'язаний з прийманням антибіотиків тільки в другій половині вагітності. У дітей, чиї матері приймали антибактеріальні препарати в перший триместр, таких наслідків для здоров'я не виявили.
Крім того, зв'язок між внутрішньоутробним впливом антибіотиків і бронхіальною астмою була виявлена в основному у дітей, які народилися природним шляхом, а не за допомогою кесаревого розтину.
Постає питання у причині розвитку астми при прийманні антибіотиків. Оскільки мова йде про наглядове дослідження, то вчені не можуть пояснити цей феномен. Вони припускають, що під дією антибіотиків змінюється склад кишкової мікробіоти майбутньої матері, яка передається дитині при пологах. У попередніх дослідженнях було показано, що ця мікробіота впливає на формування імунітету дітей і, можливо, грає роль в їх схильності до деяких патологічних станів.
Новые статьи:
- Після смерті дитини МОЗ терміново оновило стандарт анестезіологічної допомоги в амбулаторній стоматології
- Лікарні, які проводять хімієтерапію пацієнткам з раком молочної залози пройдуть перевірку
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
Также интересно посмотреть:
- Вакцинування українців проти COVID-19: медики розпочали практичні навчання
- Програма медичних гарантій: розширення пакетів медичних послуг
- Як безоплатно отримати допомогу при серцево-судинних захворюваннях?
- Затвердження стандартів медикаментозної профілактики ВІЛ-інфекції
- Паспорти імунізації в Україні: чи відбудеться їх запровадження?