Вчені винайшли ключ до лікування цукрового діабету
Вчені з Німеччини (Центру Гельмгольца) знайшли у людей новий рецептор, який інгібує інсулін. Якщо навчитися на нього впливати, це може назавжди позбавити пацієнтів від діабету 1 та 2 типу, без побічних ефектів, які часто виникають на тлі регулярного приймання інсуліну.
Інсулінорезистентність бета-клітин підшлункової залози викликає цукровий діабет. Якщо повернути цим клітинам чутливість до інсуліну, це може допомогти хворим з діабетом 1 та 2 типу.
Річ у тім, що сучасний інсулін, який нині приймають пацієнти з діабетом, не лікує, а знімає симптоми.
100 років тому відкриття інсуліну зробило зі смертельної хвороби хронічну, й відтоді нічого не змінилося. Але дослідники знайшли спосіб, як запобігати гибелі бета-клітин підшлункової залози, що дає надію на повноцінне вилікування хворих.
Проведені дослідження дали можливість з'ясувати наступне:
При діабеті регуляція інцептора підвищується. А ось блокування передачі сигналів інсуліну може сприяти розвитку резистентності до нього.
При придушенні функцію інцептора в бета-клітинах, передача сигналів інсуліну і функціональна маса клітин підшлункової залози збільшилася.
За словами провідного автора дослідження Ансарулли, результат був саме таким, на який вони сподівалися – передача сигналу про інсулін та збільшення функціональної маси бета-клітин. Це робить рецептор дуже перспективною мішенню для лікування першопричини діабету, втрати та дисфункції бета-клітин.
Новые статьи:
- Отримання тест-смужок за програмою реімбурсації у 2025 році: що зміниться для пацієнтів?
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?
- МОЗ: розширення медичних послуг для ветеранів
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди