Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Повноваження для закупівлі тестів на COVID-19 передали лабораторіям

Повноваження для закупівлі тестів на COVID-19 передали лабораторіямВсі тест-системи, які використовуються в Україні для діагностики коронавірусної інфекції COVID-19, проходять обов'язкову процедуру верифікації - перевірку якості у визначених референс-лабораторіях. Лише після успішної перевірки вони можуть бути зареєстровані і надійти до широкого використання.

Після проходження успішної процедури верифікації для тест-систем готують необхідний пакет документів і передають їх на реєстрацію до Держлікслужби. Якщо документи в порядку, тест-систему реєструють як медичний виріб, після чого вона може бути використана на фармацевтичному ринку. Також всі тест-системи в обов'язковому порядку проходять валідизацію - порівняння їх з уже існуючими на ринку подібними виробами.

Максим Степанов заявляє, що тепер закупівлями тестів будуть займатися безпосередньо лабораторії, від централізованих закупівель було вирішено відійти. Гроші для цього на місця будуть перераховані за рішенням Уряду. Йдеться про суму в 308 мільйонів гривень, передбачену для придбання лабораторіями тест-систем, реагентів, обладнання. З цієї суми приблизно 190 мільйонів гривень має піти саме на закупку тест-систем і компонентів до них.

Нагадаємо, навколо тест-систем українського виробництва компанії «Укргентех», які у великій кількості закупив Офіс Президента, розгорівся скандал. У Центрі громадського здоров'я після перевірки даних тест-систем у своїй лабораторії заявили про те, що ця продукція не відповідає заявленим параметрам і не може бути використана для діагностики COVID-19. Після цього Інститут епідеміології та інфекційних хвороб НАМН провів перевірку тестів від «Укргентех» і повідомив, що вони успішно пройшли процедуру верифікації. А отже - можуть бути використані для діагностики COVID-19.

Автор: Ольга Купріянова

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED